null

[Szkolenie MAL] Impro jako narzędzie rozwoju animatora MAL [3.12]

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolenie dla animatorek i animatorów MAL. Tym razem nasze spotkanie poświęcone będzie improwizacji jako narzędziu rozwoju animatora MAL.

Kiedy?

Wtorek 3 grudnia godz. 10.15 – 13.45

Gdzie?

Resort Komedii, ul. Bielańska 1 (w piwnicy Klubokawiarni Resort, okolice metra Ratusz Arsenał)

Co i po co?

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną techniki umiejętnego słuchania i obserwowania, odpuszczania kontroli, budowania zaufanie do partnera lub zespołu, podejmowania błyskawicznych decyzji. Uczestnicy warsztatów wcielą się w nowe role, nauczą się współpracować w tworzeniu wspólnej historii. Zdobyte umiejętności pomagają w budowaniu zdrowych i partnerskich relacji w zespole. Warsztaty pomagają grupie lepiej się poznać, przełamać międzyludzkie bariery i odejść od sprawdzonych metod. Utarte drogi myślenia prowadzą nas bowiem do tych samych wniosków, a w efekcie – działań.

Czym jest improwizacja?

To odrębna dziedzina sztuki, w której aktorzy grają spektakl spontanicznie, bez uprzedniego scenariusza. Tu i teraz wymyślają historię, bohaterów i dialogi. Improwizację wyróżnia tzw. niski próg wejścia. Niezależnie od twojego wieku, zawodu czy umiejętności, bez wystawiania się na wcześniejszą weryfikację (np. egzamin czy nabór) możesz zacząć uczyć się improwizacji i czerpać z niej radość. Korzyści płynące z tej praktyki wykraczają daleko poza sferę artystyczną, wpływając na rozwój umiejętności społecznych. W oparciu o dorobek improwizacji jako dziedziny sztuki wyodrębnia się tzw. improwizację stosowaną, która nastawiona jest na budowanie wspierającej atmosfery w grupie, rozwijanie propozycji partnera, otwartość na zmianę, poszerzenie granic strefy komfortu, umiejętność występów publicznych, panowanie nad tremą i wykorzystywanie jej w twórczy sposób.

Prowadzący:

Warsztaty realizowane we współpracy ze SZKOŁĄ IMPRO, pierwszą w Polsce i najdłużej działającą prywatną jednostką edukacyjną, prowadząca działalność szkoleniową w zakresie improwizacji teatralnej i stosowanej. Więcej informacji: www.szkolaimpro.pl, www.facebook.com/SzkolaImpro 

Zapisy: Ilość miejsc ograniczona (35 miejsc). Zapisy do 29 listopada lub do wyczerpania miejsc na adres mal@um.warszawa.pl