null

Stołeczne Sojusze - rusza nowy cykl spotkań sieciujących

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika promująca cykl warsztatów "Stołeczne Sojusze" 2021. Zielone tło. Pośrodku rysunkowy splot 4 dłoni, w tle biała gwiazda (blask). Po lewej tytuł cyklu.
Autor: Fundacja kulturotwórcza "Grupa w Działaniu".

Jeśli czujesz potrzebę spotkania się z innymi warszawskimi działacz(k)ami, chcesz się zainspirować, sprawdzić kto jeszcze myśli i działa podobnie, jeśli chodzi Ci po głowie dołączenie do większej grupy chętnych i aktywnych mieszkańców - te spotkania są dla Ciebie!

Warsztat Warszawski na pl. Konstytucji 4 zaprasza na nowy cykl spotkań sieciujących " Stołeczne Sojusze".
 
Chcąc promować współpracę i zachęcić do budowania partnerstw (...) chcemy realizować regularne spotkania, skupione wokół wspólnych dla kilku podmiotów tematu, aby pomóc Wam, mieszkańcy, w poznaniu się, integracji i współdziałaniu 
 
- piszą organizatorzy cyklu, Fundacja kulturotwórcza "Grupa w Działaniu", która prowadzi obecnie znany i lubiany Warsztat Warszawski na pl. Konstytucji 4.
 
- Podejmiemy między innymi takie tematy jak zieleń w mieście, ekologia, seniorzy, praca z młodzieżą, partnerstwa lokalne i wiele innych w zależności od Waszych potrzeb i głosów. Mamy nadzieję na wymianę doświadczeń, pomysłów i problemów, jakie spotykamy w drodze do realizacji projektów wokół zaproponowanych tematów
- dodają.
 
2. spotkanie 19 sierpnia
"Gościem spotkania będzie Marcelina Zjawińska, która opowie o kooperatywie od.coop zajmującej się zasobami odnawialnymi ♻️ Doradzają, zbierają, odzyskują i odnawiają, współtworząc gospodarkę obiegu zamkniętego w Warszawie.
W międzyczasie prace koncepcyjne nad wspólnymi działaniami sąsiedzkimi intensywnie się rozkręcają! Można jeszcze do nas dołączyć. Więcej na tej stronie ".
 
 
Pierwsze spotkanie już 22 lipca. Kolejne - w czwartki co dwa tygodnie.
 
- Na pierwszym spotkaniu z cyklu chcemy wspólnie zastanowić się nad zaletami partnerstw i koalicji lokalnych. Wraz z zaproszonymi gośćmi współtworzącymi partnerstwo Przepis na Muranów wymienimy się doświadczeniami i sprawdzimy, jakie wyzwania stoją przed tymi, którzy myślą o założeniu bądź dołączeniu do istniejącego zgrupowania. Będzie to dla nas dobry punkt wyjścia do kolejnych rozważań nad lokalnymi sojuszami i sieciowaniem aktywnych sąsiadów - piszą organizatorzy.
 
Gośćmi spotkania "Partnerstwa i koalicje lokalne – czy warto łączyć siły? Dobra praktyka: Przepis na Muranów" będą: Marek Ślusarz – Fundacja Jeden Muranów, Ewa Jagiełło – Międzypokoleniowa Klubokawiarnia (Dom Kultury Śródmieście) oraz Rafał Kowalczyk – inicjatywa "SOS dla podwórek na Muranowie". Spotkanie poprowadzą Martyna Cziszewska-Klejnowska i Franciszek Płóciennik.


Co warto jeszcze wiedzieć o cyklu spotkań "Stołeczne Sojusze"?

Kiedy i gdzie?
czwartki co dwa tygodnie:
22 lipca, 5 i 19 sierpnia, 2, 16 i 30 września, 14 i 28 października, 11 i 25 listopada
godz. 18:00 - 19:30

Warsztat Warszawski przy Placu Konstytucji 4, sala na parterze

Czy te spotkania są dla Ciebie?
Jeśli tak, jak my, czujesz potrzebę spotkania się z innymi warszawskimi działaczami, chcesz się zainspirować, sprawdzić kto jeszcze myśli i działa podobnie, jeśli chodzi Ci po głowie dołączenie do większej grupy chętnych i aktywnych mieszkańców - to tak! Te spotkania są dla Ciebie!

Po co powstał ten cykl?
Warszawa jest na tyle dużym miastem, że wiele inicjatyw się mija, nie trafia do potencjalnych odbiorców, niełatwo jest podjąć i zrealizować skuteczną współpracę, brakuje też wiedzy i często możliwości by ją zorganizować. Warsztat Warszawski jest idealnym miejscem, które może pomóc zsieciować środowisko lokalne, inicjatywy oddolne i zacieśnić współpracę, powodując tym samym, że zamiast wielu małych podobnych działań powstanie więcej partnerstw, a lokalna współpraca przyniesie większe i lepsze jakościowo, długofalowe projekty.

Co zyskasz dzięki spotkaniom?
Wierzymy, że w grupie siła, a nasze wspólne doświadczenia i pomysły mogą stworzyć coś dobrego. Poprzez ten cykl chcemy Was zachęcić do wspólnego działania, burzy mózgów, stworzenia projektu, a później do jego wspólnej realizacji. Sprawdźmy, czy współpraca jest możliwa i czy warto ją podejmować!

Jak się zapisać na spotkania?
Wydarzenia są bezpłatne, jednak ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemiologiczną, a co za tym idzie obowiązującym limitem miejsc na spotkaniu, prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w wydarzeniu wypełniając formularz: https://forms.gle/ukS5Q6sm2UKbQZBu6 lub pisząc na adres: warsztat@grupawdzialaniu.pl.
 
(Dane zapisywane w formularzu są zbierane na potrzeby prowadzenia zapisów na wydarzenie, oraz w celu komunikacji z uczestnikami wydarzeń w sprawach związanych tylko i wyłącznie z realizowanym cyklem spotkań).
 
Finansowanie:
Spotkanie jest częścią cyklu "STOŁECZNE SOJUSZE - spotkania sieciujące aktywnych mieszkańców, organizacje i instytucje w Warszawie."Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy. Organizatorem wydarzenia oraz nowym administratorem Warsztatu Warszawskiego jest Fundacja kulturotwórcza "Grupa w Działaniu".
 

Więcej o Warsztacie Warszawskim i prowadzącym go organizacji:
https://warsztatwarszawski.waw.pl/
https://www.grupawdzialaniu.pl/