null

[OD PARTNERSTWA LOKALNEGO] Spacer po Mokotowie z Hanką Warszawianką i Chórem Kameleon!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.06.2021 10:00 - 26.06.2021 12:00
Autor: Nowy Teatr

Zapraszamy na wyjątkowy spacer po zakątkach Mokotowa.

Partnerstwo Lokalne Stary Mokotów i Chór Kameleon zapraszają na wyjątkowy spacer po zakątkach Mokotowa. Przewodniczka Hanka Warszawianka opowie o międzywojennym Mokotowie i pokaże Wam różne ciekawe miejsca, a Chór Kameleon – który jest członkiem Partnerstwa – przygotuje dla uczestników „śpiewacze” atrakcje. Startujemy o 10.00 pod SGH (al. Niepodległości 162).
 

Lata 20. i 30. XX w. to nie tylko pretekst do wzruszeń, ale i złota epoka w dziejach Mokotowa, który ledwie kilka lat wcześniej stał się częścią Warszawy. Jakie wielkie państwowe inwestycje zagościły wtedy na tym terenie i co mieści się w tych obiektach dzisiaj? Co ciągnęło w te okolice znanych ludzi, a co ich zniechęcało?

 
Dowiecie się m.in.:
• fragmenty którego słynnego (acz nielubianego) zabytku trafiły w okresie międzywojennym na Mokotów?
• dlaczego gwiazd nie korciły występy w radiu?
• jaki zaskakujący potencjał ma garaż dla śmieciarek?
• gdzie przychodzili po podręczniki generałowie?
Przystanek na terenie Nowego Teatru – do spaceru dołączy Chór Kameleon, który zaśpiewa dla nas piosenkę „Znamy się tylko z widzenia” Trubadurów, której wszyscy chętni będą mogli się nauczyć. Będziemy wspólnie się rozśpiewywać po około 20 minutach ruszymy dalej.
 
Zakończenie spaceru o godz. 11.15 pod Pałacem Szustra połączone z koncertem finałowy Chóru z udziałem ochotników - uczestników spaceru.
 
Chór Kameleon – działa jako chór dzielnicy Mokotów od 2015 roku pod auspicjami Młodzieżowego Domu Kultury Mokotów. Wcześniej przez 10 lat funkcjonował jako Chór Kameralny „KameLeon” Akademii Leona Koźmińskiego. Tworzą go miłośnicy śpiewu chóralnego z Mokotowa i z innych dzielnic Warszawy od licealistów przez studentów i osoby pracujące po seniorów, Polacy i obcokrajowcy. Chór prowadzą Katarzyna Maria Boniecka, dyrygentka z wieloletnim doświadczeniem, twórczyni chórów, specjalistka emisji głosu i kształcenia słuchu oraz Tatiana Trojanowska, instruktor emisji głosu i korepetytor w Chórze Kameleon, śpiewaczka operowa i muzykolog. https://www.facebook.com/chormokotow
 
Hanna Dzielińska (Hanka Warszawianka) - dziennikarka, varsavianistka, przewodniczka, autorka artykułów, reportaży i książek o Warszawie i serii przewodników dla dzieci „Detektywi w wielkim mieście” oraz „Notesu Podróże małe i duże”. www.hankawarszawianka.com, https://www.facebook.com/ahankawarszawianka
 
(Treść informacji pochodzi ze strony wydarzenia. Zdjęcie ilustrujące wydarzenie pochodzi ze strony Nowego Teatru).