null

Krótki spacer Błoniami Elekcyjnymi na Kamionku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.08.2022 11:00 - 13.08.2022 12:00
Błonia Elekcyjne na Kamionku. Warszawie. Wśród zieleni ławki, za dzrewami w tle budynek.
Autor: Fundacja Zwalcz Nudę

Zapraszamy na ostatni spacer w ramach konkursu spacerowego U nas – na prawym brzegu. Tym razem zwiedzimy Błonia Elekcyjne na Kamionku, a oprowadzi Andrzej Hałubek. Będzie to spacer rekreacyjny, podczas którego dowiecie się więcej o historii, o miejscach ważnych dla przewodnika oraz pożytkach z zielonych terenów rekreacyjnych w centrum miasta.

Podczas spaceru będziecie głosować, czy spacer się Wam podoba. Zwycięzca lub zwyciężczyni wygra główną nagrodę i obejrzy Warszawę z samolotu.

 

Data: sobota 13.08.2022 godzina 11:00-12:00

Start: aleja Jerzego Waszyngtona 33, plac zabaw przed budynkiem

Wstęp bezpłatny.

 

O spacerach

Konkurs spacerowy jest skierowany do mieszkańców Warszawy, którzy mogą wcielić się w lokalnych przewodników i zaprezentować swoje ulubione miejsca po prawej stronie Wisły.

Składa się z dwóch etapów: pierwszym etapem jest stworzenie autorskiej, subiektywnej trasy spacerowej po Nowej, Starej Pradze lub Kamionku. Nadesłane do konkursu trasy zostaną opublikowane na stronie internetowej. Dzięki czemu powstanie wirtualny spacerownik, z którego każdy będzie mógł skorzystać i udać się na spacer trasami polecanymi przez uczestników konkursu.

Autorzy wybranych tras spacerowych będą mogli wcielić się w rolę lokalnego przewodnika i poprowadzić spacer. Uczestnicy konkursu będą mieli okazję pokazać i opowiedzieć o swoich ulubionych miejscach, przywołać wspomnienia związane z dzielnicą i połączyć dwie perspektyw: osobiste historie z historią miejsca, w którym mieszkają. Uczestnicy tych spacerów będą oceniać spacer – w skali od 1 do 4 – i osoby, które uzyskają najwyższą średnią ocen, zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

W ten sposób chcemy stworzyć przestrzeń wspólnego dialogu, wymiany wspomnień i doświadczeń, a także pomóc w budowaniu więzi wśród warszawiaków i warszawianek: zarówno z miastem, jak i z jego mieszkańcami.

Spacery odbywają się w ramach projektu “U nas – na prawym brzegu” finansowanego przez m.st. Warszawę.