null

Kolejna porcja sieciowania - w temacie pomocy, włączania i wsparcia osób z Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie, kilkanaście uśmiechniętych osób w różnym wieku słucha kobiety w chuście. W tle mural.
Autor: Joanna Baczko (Urząd m.st. Warszawy)

Jak skutecznie pomagać i wspierać? Jak rozpoznawać potrzeby? Gdzie informować o swoim działaniach? Ponad 50 osób z pomysłami, działaniami, inspiracjami spotkało się podczas kolejnego sieciującego śniadania organizowanego przez portal Spółdzielnia Kultury.

Śniadanie o smaku pomocy i włączania

Organizowane od kilku lat “Śniadania w Dobrym Towarzystwie” są okazją do sieciowania osób i instytucji, dla których ważna jest idea dzielenia się różnymi zasobami. Udział w śniadaniach jest bezpłatny.

W "Pracowni Kulinarnej u Fani" w Muzeum Polin 8 lipca swoim doświadczenie dzieliły się koordynatorki Ukraińskiego Domu w Warszawie. Uczestnicy i uczestniczki spotkania rozmawiali o budowaniu przynależności do wspólnoty, integracji i działaniach wzmacniających. Wymieniali się także pomysłami i tworzyli sieć wsparcia do przyszłych działań. Pomimo wakacyjnego terminu na spotkaniu pojawiło się ponad 50 osób z całej Warszawy!

Jak na śniadanie przystało, rozmowom towarzyszył jak zwykle pyszny poczestunek. Tym razem przygotowały go Kobiety Wędrowne w Kuchni Konfliktu.  

Na spotkaniu w Polinie pojawili się przedstawicielki/przedstawiciele:

 

To kolejne Śniadanie w Dobrym Towarzystwie “na żywo” po dłuższej, pandemicznej przerwie. 10 maja wszyscy chętnie spotkali sie w Pawilonie Edukacyjnym “Kamień” gdzie rozmawiali o dzikości miasta i jej potencjale twórczym i sąsiedzkim. Gościem spotkania był Stanisław Łubieński, ornitolog, twórcą bloga Dzika Ochota, autorem m.in. "Książki o śmieciach" oraz nagrodzonej Nike Czytelników "12 srok za ogon". Zobacz relację ze spotkania oraz zdjęcia.

 

Śniadania w Dobrym Towarzystwie ze Spółdzielnią Kultury

Zapraszamy na spotkania pełne inspiracji, pozytywnej energii i wymiany doświadczeń. Za każdym razem spotykamy się w innym miejscu, z innym gościem, wokół innego tematu przewodniego. Listę dotychczasowych śniadań znajdziesz na stronie Spółdzielnia Kultury(otwiera się w nowej karcie).

“Śniadania w Dobrym Towarzystwie ze Spółdzielnia Kultury” organizowane są przez Urząd m.st. Warszawy.

 

Interesuje Cię temat dzielenia się? Śledź profil(otwiera się w nowej karcie) Spółdzielni Kultury i nie przegap kolejnego inspirującego śniadania!