null

Świętuj_my po sąsiedzku. Razem!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
MAL we Włochach
Autor: MAL we Włochach

Wspólne dekorowanie choinki, kolędowanie, gotowanie. Nadszedł czas grudniowych spotkań, także sąsiedzkich. Czy zimowa aura sprzyja poznawaniu sąsiadów?

Sąsiedzka Gwiazdka to nieformalna akcja, do której dołączyć może każde sąsiedztwo – mieszkańcy, lokalne organizacje, instytucje, przedsiębiorcy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Każdy może zorganizować otwarte sąsiedzkie wydarzenie w wybranym  przez siebie terminie, miejscu i formie. W Sąsiedzkiej Gwiazdce, podobnie jak w Dniu Sąsiada, chodzi o wspólne spotkanie, poznanie się i miłe spędzenie czasu. Ważniejsza od frekwencji jest okazja do bycia razem.

 

Lista świątecznych spotkań i wydarzeń

Na liście Sąsiedzkich Gwiazdek opublikowanych na stronie urzędu miasta znajdują się zarówno sąsiedzkie warsztaty, jak i wspólne kolędowanie, ubieranie choinki czy sąsiedzie świąteczne śniadanie i kolacja.

Lista wydarzeń jest otwarta. Planowane spotkanie można dodać do ogolnowarszawskiej listy pisząc na: mal@um.warszawa.pl lub w wiadomości do profilu Warszawa Sąsiedzka.

 

Jak zorganizować Sąsiedzką Gwiazdkę

Jeśli w naszej okolicy nikt nie organizuje jeszcze takiego spotkania, nie jest za późno żeby zorganizować je samemu.

Spotkać można się choćby w jednym z ponad 100 Miejsc Aktywności Lokalnej (MAL). Oprócz bezpłatnej przestrzeni część z nich oferuje także wsparcie organizacyjne lokalnej animatorki lub animatora.

Wielką pomocą jest także portal Spółdzielnia, dzięki któremu można szybko znaleźć i bezpłatnie wypożyczyć potrzebne sprzęty takie jak np. namiot, krzesła, rzutnik czy gry planszowe.

 

Pomysły na Sąsiedzką Gwiazdkę

Czy sąsiedzka gwiazdka musi być dużą imprezą  z pompą? Zdecydowanie nie. Świętujcie tak, jak chcecie np.:

  • udekorujcie razem choinkę na osiedlu
  • zorganizujcie wspólne kolędowanie pod blokiem
  • spotkajcie się przy wspólnym stole w najbliższym Miejscu Aktywności Lokalnej

lub wymyślcie inny sposób, który będzie Wam najbardziej pasował!

I pamiętajcie - w Sąsiedzkiej Gwiazdce chodzi przede wszystkim o budowanie dobrych relacji sąsiedzkich i integrację mieszkańców. Spotkanie nie musi być profesjonalne ani wystawne. Liczy się bycie razem!