null

W międzypokoleniowym obiektywie. Inicjatywy Sąsiedzkie 2023

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kobieta siedząca na ławce robi zdjęcie, aparat zasłania jej twarz. Wokół parkowa zieleń.
Autor: Stowarzyszenie Seniorzy Białołęki

Jak jednocześnie docenić aktywnych lokalnie seniorów, rozwijać pasję sąsiadów i umacniać międzypokoleniowe relacje? Dzięki zdjęciom! Trwa projekt "Zatrzymać czas" grupy mieszkańców Białołęki wsparty z programu Inicjatywy Sąsiedzkie.

W projekcie „Zatrzymać czas - Aktywni Seniorzy Białołęccy” 20 lokalnych seniorek i seniorów aktywnych społecznie staje przed obiektywem młodych fotografów z Białołęckiego Klubu Fotograficznego, którzy mają swoja siedzibę w Miejscu Aktywności Lokalnej (MAL) 3 pokoje z kuchnią.

- Projekt stał się międzypokoleniowy i świetnie kształtuje nowe relacje międzysąsiedzkie. Mamy nadzieję na zorganizowanie wystawy fotogramów na Dni Seniora w Warszawie – informują na facebookowym profilu organizatorzy działania – grupa sąsiedzka związana ze Stowarzyszeniem “Seniorzy Białołęki”.

Działanie zostało wsparte finansowo z programu Inicjatywy Sąsiedzkie, który realizuje Fundacja Stocznia, a finansuje m. st. Warszawa. Wsparcie w ramach Programu udzielane jest Zespołom na każdym etapie pracy nad Projektem - od pojawienia się pomysłu na wspólne działania, poprzez jego doprecyzowanie, przygotowanie wniosku, realizację działań, ewaluację i planowanie kontunuacji Projektu, powtórzenie i/lub rozwinięcie w ramach innych mechanizmów pobudzania aktywności mieszkańców Warszawy. Wsparcie finansowe dla projektów wynosi 2000 zł lub 500 zł. Poznaj więcej projektów realizowanych w ramach Inicjatyw Sąsiedzkich.