null

Ruszyła rejestracja na II Ogólnopolską Konferencję MIEJSCA OTWARTE. Przestrzeń spotkań sąsiedzkich

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Z wielką radością zapraszamy na drugą ogólnopolską konferencję poświęconą kierunkom rozwoju miejsc działających lokalnie. Konferencja „MIEJSCA OTWARTE. Przestrzeń spotkań sąsiedzkich” odbędzie się w dniach 18–19 października 2018 r. w Domu Kultury Kadr.

 

Aktywne uczestnictwo w życiu wspólnoty lokalnej to wyzwanie, przed którym stają zarówno instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, lokalny biznes, jak i sami mieszkańcy. W ostatnich latach zauważyć można wzrost liczby miejsc, które współtworzone są przez mieszkańców lub ze znacznym ich udziałem.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będzie otwieranie instytucji publicznych na potrzeby mieszkańców, wykraczające poza tradycyjne modele ich dotychczasowego funkcjonowania.

Celem konferencji jest zebranie i wymiana doświadczeń przedstawicieli różnych miejsc (m.in. domy kultury, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej, urzędy, organizacje pozarządowe), które otworzyły się na potrzeby mieszkańców. Wydarzenie składać się będzie z serii wykładów, warsztatów i sektorowych paneli dyskusyjnych, poruszających najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem i rozwojem miejsc otwartych z całej Polski.

Konferencja skierowana jest zarówno do pracowników samorządów i instytucji lokalnych, jak i przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

PROGRAM >>> http://miejscaotwarte.pl/program/

REJESTRACJA pod linkiem: http://miejscaotwarte.pl/nonwp-form/

 

Organizatorami konferencji są: Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz Dom Kultury Kadr.

 

Dowiedz się więcej o warszawskich miejscach otwartych - Miejscach aktywności Lokalnej >>> https://internal.um.warszawa.pl/waw/inicjatywa/-/null

Zobacz galerię (2 zdjęć)