null

Rolkowisko – zakręcony zjazd miłośników małych kółek

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Tytuł:  Rolkowisko – zakręcony zjazd miłośników małych kółek

Dzielnica: Wesoła

Cel:  Zorganizowanie imprezy promującej rolki i nartorolki, integracja środowiska rolkarzy i nartorolkarzy, wymiana doświadczeń oraz edukacja zorientowana na bezpieczeństwo i prawidłową technikę jazdy.

Co zostało zrobione w ramach inicjatywy:

W impreza wzięło udział około 300 osób, odbyła się na Rolkostradzie w Wesołej – obiekcie powstałym w ramach budżetu partycypacyjnego – pierwszym na Mazowszu obiekcie sportowo-rekreacyjnym tego typu.

W I Otwartych Mistrzostwach Warszawy w Sprintach na Nartorolkach wzięło udział 93 zawodników, co stanowi rekord frekwencji amatorskich zawodów nartorolkowych w Polsce. Rozdano ponad 3O medali i pucharów. Wielką atrakcją imprezy były pokazy różnych stylów i technik jazdy na rolkach w wykonaniu dzieci z UKS Wilki Otwock.  

Imprezie towarzyszyły stoiska: Urzędu Dzielnicy Wesoła, Lasów Państwowych, stoisko Stowarzyszenia „Sąsiedzi dla Wesołej”, stoisko lokalnej przychodni lekarskiej a także stoiska wystawowe sprzętu nartorolkowego. Każdy mógł się zapoznać ze sprzętem, przymierzyć, spróbować utrzymać równowagę, czy przejechać się na nartorolkach. Ulubionym stoiskiem dzieci było stoisko Lasów Państwowych, gdzie przygotowano dla dzieci liczne quizy, kolorowanki, a także pokazywano oryginalne skóry leśnych zwierząt oraz wycinek konaru drzewa z ptasią dziuplą. Rolkowisko było czasem wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu, miłych spotkań oraz sportowego współzawodnictwa.

Łączna wartość inicjatywy: 29,170 zł (w tym wkład miasta: 10,330 zł – około 35%) 

Zobacz galerię (4 zdjęć)

Załączniki: