null

Sezon sąsiedzkich planszówek otwarty!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Nieważne czy w planszówki grasz regularnie, czy ostatnio nad planszą siedziałeś/aś w dzieciństwie. Jesień to idealna pora na wspólną grę w kubkiem gorącej herbaty u boku. Jeśli brakuje Ci do grania miejsca, ludzi lub gier koniecznie odwiedź Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL-e).

Carcassonne, Taboo, Monopol, Osadnicy z Catanu, Tajniacy, a może po prostu Scrabble? Planszówki przeżywają swoją drugą młodość. Grają mali i duzi, początkujący i zaawansowani, jedni dla dreszczyku emocji drudzy dla relaksu. Gdzie jednak grać gdy w domu brakuje nam miejsca czy warunków? Gdzie przetestować bezpłatnie nowe gry lub zagrać dla sentymentu w te bardzo stare?

Z odpowiedzią przychodzą Miejsca Aktywności Lokalnej. Możesz do nich przyjść na organizowane cotygodniowe spotkania (jak np. w MAL Grójecka 109 w czwartki) lub pograć ze znajomymi lub rodziną wtedy, kiedy Wam pasuje. W wielu MAL-ach znajdziesz półkę z grami, z których możesz bezpłatnie skorzystać. Mozesz tez przynieść swoje gry, zrobić sobie herbatę i godzinami po prostu grać.

Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL-e) to miejsca, w których mieszkańcy i mieszkanki Warszawy mogą skorzystać z bezpłatnej oferty oraz przestrzeni na sąsiedzkie działania. Możesz tu  skorzystać z darmowych zajęć, ale też samemu realizować swoje pomysły i projekty. Możesz też po prostu przyjść i pobyć, poczuć się częścią społeczności.

W Warszawie działa obecnie ponad 100 różnych MAL-i! Znajdziesz je m.in. w lokalnych domach kultury, bibliotekach, ngo czy kawiarniach. Sprawdź, do którego MAL-u Ci najbliżej »

Niektóre MAL-e (i nie tylko!) wypożyczają gry bezpłatnie na sąsiedzkie spotkania. Wśród kilkudziesięciu gier do wypożyczenia znajdziesz m.in. Dixit, Sabotażystę, Mega Jengę czy Twistera.

Do zobaczenia na wspólnych rozgrywkach!