null

Otwarcie nowego sąsiedzkiego miejsca na Ursynowie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
2 koordynatorki MAL-u stoją przed jego wejściem.
Autor: Dzielnica Ursynów

Przyjdź 15 listopada 2023 r. o godz. 17.30 na otwarcie MAL Lokajskiego - nowego sąsiedzkiego miejsca na Ursynowie. Weź udział w bezpłatnych warsztatach dla dzieci i dorosłych. Poznaj miejsce, w którym ciekawie spędzisz czas tak, jak lubisz.

Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) to ponad 100 miejsc w całej Warszawie, w których możesz za darmo wziąć udział w różnych zajęciach, warsztatach czy wydarzeniach. W MAL-ach mieszkańcy w każdym wieku mogą dzielić się z innymi swoimi umiejętnościami oraz realizować lokalne inicjatywy. Można tu też po prostu przyjść posiedzieć, napić się kawy, zagrać w planszówki. Program MAL-i tworzą sami mieszkańcy.

Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL) przy ul. Lokajskiego 3 to kolejne sąsiedzkie miejsce na Ursynowie, obok działających już: MAL Kajakowa 12b (Zielony Ursynów), MAL Kłobucka (Wyczółki), Przynieś-Wynieś-Porozmawiaj (Stokłosy) i Klubie przy Lasku (Natolin). Mapka i lista wszystkich warszawskich MAL-i znajduje się na stronie Warszawa Sąsiedzka.

- Zależy nam aby MAL tętnił życiem, był przyjazny od samego progu – dla wszystkich sąsiadów, niezależnie od wieku. – zaprasza Ewa Jurga-Zastocka, koordynatorka miejsca.

MAL Lokajskiego to prawie 300 m.kw., na których mieszcą się cztery duże sale i kilka mniejszych. Znajduje się tu m.in. sala do zajęć sportowych, pokój dla organizacji pozarządowych, salka dla dzieci, w planach jest także stworzenie kuchni sąsiedzkiej. MAL znajduje się przy ul. Lokajskiego 3 (budynek B), wejście od strony boiska, pod poradnią psychologiczną. MAL będzie czynny 6 dni w tygodniu.

Masz pomysł na działanie? Chcesz o coś dopytać? Skontaktuj się z Kasią i Ewą – koordynatorkami miejsca: kontakt@mal.org.pl albo przez profil MAL Lokajskiego na Facebooku. 

MAL Lokajskiego prowadzony jest przez Fundację Dzieci Rodzice Szkoła, a finansowany ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Plakat otwarcia MAL Lokajskiego