null

Małe dotacje na silniejsze społeczności. Ruszył nabór!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Potańcówka w plenerze. Grupa sąsiadów i sąsiadek w różnym wieku tańczy w kole.
Praska Międzypokoleniowa Potańcówka Sąsiedzka 2023 | Autor: Stowarzyszenie Porozumienie dla Pragi

Ruszył nabór na tzw "małe dotacje" na rozwój społeczności lokalnych. Organizacje mogą składać wnioski na projekty trwające max. 90 dni i o wysokości max. 10 tysięcy złotych.

Co to są małe dotacje?

Małe dotacje z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych ogłasza Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Wnioski na projekty trwające max. 90 dni i o wysokości max. 10 tysięcy złotych mogą składać organizacje pozaządowe takie jak np. fundacje czy stowarzyszenia.

W zeszłym roku w ramach małych dotacji na rozwój wspólnot i społeczności lokalnych udało się dofinansować i sfinansować 18 projektów ze złożonych 67 ofert na łączną kwotę 149 230 zł.

Warszawianki i warszawiacy mieli okazję do wielu spotkań sąsiedzkich, współdziałania na rzecz swojego otoczenia i najbliższej okolicy, rozwoju osobistego czy zdobywania wiedzy. Więcej o tym przeczytasz w osobnym artykule.

Dyżur informacyjny

Dyżur informacyjny dla zainteresowanych organizacji odbędzie się w środę 3 kwietnia w godz. 16:00-19:00 w Międzypokoleniowej Klubokawiarni Domu Kultury Śródmieście (ul. Anielewicza 3/5).

Jak zgłaszać wnioski?

Pula środków przeznaczona w obecnym naborze to 150 000 złotych.

Nabór odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem Generatora Wniosków na stronie witkac.pl
 

Jak działają małe dotacje w Warszawie?

  • wnioskowana dotacja nie może być wyższa niż 10 000 złotych,
  • termin realizacji zadania nie może być dłuższy niż 90 dni,
  • zadanie może być powierzeniem lub wsparciem – decyduje o tym organizacja,
  • termin realizacji zadania musi zawierać się w danym roku kalendarzowym,
  • w danym roku kalendarzowym organizacja może dostać wsparcie w formie “małej dotacji” na kwotę max. 20 000 złotych.

Inne wsparcie dla organizacji pozarządowych na lokalne działania

  • Małe dotacje w biurach i dzielnicach – Sprawdź do jakich jeszcze biur i dzielnic m.st. Warszawy możesz aktualnie złożyć wniosek o małą dotację: https://um.warszawa.pl/waw/ngo/-/dostepnosc-srodkow-finansowych
  • Inicjatywa lokalna – to sposób na zrealizowanie lokalnego działania np. pikniku sąsiedzkiego, ogródka społecznościowego, czy otwartych warsztatów. Mieszkańcy (min 2 osoby) lub organizacja w ich imieniu, opisują swój pomysł i to, jak mogą się społecznie w niego zaangażować. Dają także znać urzędowi czego im brakuje np. sprzetu, materiałów, usług. Taki wniosek o inicjatywę lokalną można złożyć w dowolnym momencie roku. Pozytywnie oceniony wniosek jest realizowany w partnerskiej współpracy mieszkańcy/organizacja – urząd.
  • Portal Spółdzielnia – jeśli planujecie lokalne działanie, ale brakuje Wam miejsca, sprzętu lub materiałów możecie skorzystać z portalu https://www.spoldzielniakultury.waw.pl/. Z pomocą Spółdzielni znajdziecie i wypożycie bezpłatnie np. rzutnik, stoły, namiot, ale i przestrzeń (sale, ogrody), a nawet gotowe wystawy czy przedstawienia.

Więcej o wsparciu dla organizacji pozarządowych w Warszawie przeczytasz na stronie https://um.warszawa.pl/waw/ngo oraz https://warszawa.ngo.pl/

Więcej o wsparciu działań lokalnych i sąsiedzkich przeczytasz na stronie https://um.warszawa.pl/waw/sasiedzka

Warsztaty ruchowe między garażami. Uśmiechnięty prowadzący pokazuje kroki grupie sąsiadów.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Sąsiedzi w różnym wieku siedzą na trzepaku i słuchają koncertu.