null

Jakie miejsce spotkań przy Pełczyńskiego 30B? [Konsultacje społeczne MAL]

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: UM Warszawa

Ośrodek Pomocy Społecznej planuje otworzyć „Dom sąsiedzki nad stawem”. Będzie to miejsce dla mieszkańców osiedla Górce Stare, w którym będą mogli spędzać czas wspólnie z sąsiadami. Zastanówmy się wspólnie co może się dziać w „Domu sąsiedzkim nad stawem” i na jakich zasadach ma on działać.

Propozycje mieszkańców, zgłoszone podczas konsultacji, pomogą dopracować pomysły na działania, aktywności i dostosować ofertę do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Termin otwarcia nowego miejsca planujemy w grudniu 2021 r.

Konsultacje społeczne trwają do 22 listopada 2021 r.

Czym jest „Dom sąsiedzki nad stawem”?

Dom sąsiedzki to nowe Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL), które powstaje z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej. Mieszkańcy będą mogli się tam spotykać, spędzać wolny czas oraz poszerzać swoje zainteresowania, dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, a także uczestniczyć w zajęciach i warsztatach zorganizowanych. Miejsce to ma służyć też lokalnym społecznościom jako miejsce spotkań sąsiedzkich. Zależy nam na tym, żeby w działalność nowego Miejsca Aktywności Lokalnej zaangażować różnorodne grupy – młodzież, osoby z niepełnosprawnościami, rodziny z dziećmi, osoby samotne oraz seniorów.

Dom sąsiedzki będzie miejscem sprzyjającym aktywnej integracji.

Mogą się tam dziać:

 • zajęcia kulturalne prowadzone przez animatorów lub samych mieszkańców, którzy chcą się podzielić swoim hobby lub talentem
 • działania realizowane przez grupy sąsiedzkie
 • warsztaty i zajęcia o różnorodnym charakterze
 • konkursy, spotkania
 • oraz inne aktywności w zależności od pomysłowości mieszkańców.

Dowiedz się więcej o Miejscach Aktywności Lokalnej w Warszawie.

Jak będzie wyglądać „Dom sąsiedzki nad stawem”?

„Dom sąsiedzki nad stawem” znajduje się w bloku przy ul. Pełczyńskiego 30B (obszar Osiedla Górce Stare). Jest to lokal użytkowy z niezależnym wejściem o powierzchni 140 m kw., składający się z dużej przestrzeni, tzw. open space, kameralnej sali warsztatowej oraz zaplecza kuchennego i sanitarnego. Zgodnie z ideą organizowania społeczności lokalnej udział mieszkańców we współtworzeniu Miejsca Aktywności Lokalnej ma sprzyjać rozwojowi postaw obywatelskich, integracji i aktywizacji sąsiedzkiej.

Celem konsultacji społecznych jest dotarcie do mieszkańców z informacją na temat planowanej inicjatywy, jak również zebranie opinii, pomysłów i sugestii dotyczących przyszłego kształtu „Domu sąsiedzkiego nad stawem”.

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

 1. Porozmawiajmy przy wózku konsultacyjnym na terenie osiedla Górce Stare:
 •  w czwartek 28.10.2021 w godz. 14 - 16  
 •  w czwartek 04.11.2021 w godz. 8 -10
 •  w poniedziałek 08.11.2021 w godz.14 -16
 •  w poniedziałek 15.11.2021 w godz.15 -17
 1. Przyjdź na spotkanie konsultacyjne do siedziby przyszłego MAL przy ul. Pełczyńskiego 30B:
 • we  wtorek 09.11.2021  w godz. 13 -18 (oprócz ciekawych rozmów proponujemy poczęstunek na słodko oraz udział w warsztatach wykonywania biżuterii). Warsztaty odbędą się w godz. 15 -18
 • w czwartek 16.11.2021 w godz.17 -19 (spotkanie przy kawie i ciasteczkach prowadzone przez moderatora)
 1. Możesz też odwiedzić nas w Ośrodku Pomocy Społecznej przy Rozłogi 10, zadzwoń, żeby umówić się na spotkanie pod 22 48 713 78
 1. Do 22 listopada możesz przesłać opinie i pomysły na konsultacje@opsbemowo.waw.pl

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>>

Więcej informacji: www.opsbemowo.waw.pl/konsultacje

[Źródło informacji: Warszawska Platforma Konsultacji Społecznych]