null

Konkurs dla #ngo. Wsparcie integracji międzykulturowej w MAL-ach.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa osób różnej płci, wieku i pochodzenia wspólnie pozuje do zdjecia.
Autor: Wolska Mozaika

Do 16 maja 2024 r. organizacje pozarządowe mogą składać oferty w konkursie prowadzenie działań włączających osoby z doświadczeniem migracji i uchodźstwa w Miejscach Aktywności Lokalnej w 2024 roku.

Celem zadania konkursowego jest wsparcie integracji społecznej w minimum 5 warszawskich MAL-ach oraz wsparcie MAL-i w komunikacji ze społecznościami cudzoziemskimi w Warszawie.

Termin realizacji zadania: 1 lipca 2024 – 31 grudnia 2024 r. 

Środki przeznaczone na realizację zadania: 100 000 zł.

Termin składania ofert: 16 maja 2024 roku do godz. 12.00.

Treść ogłoszenia: https://bip.warszawa.pl/.../269846E2-8961-4FFF-AD2A...

Składanie ofert na platformie Witkac


Więcej o konkursie

W Warszawie według różnych szacunków mieszka kilkaset tysięcy osób spoza Polski, które korzystają m.in. z jej oferty kulturalnej. Miejsca Aktywności Lokalnej są odrębną i wyróżniającą się częścią tej oferty, gdyż wydarzenia w nich organizowane są bezpłatne, a ponadto realizowane są w dużej mierze siłami mieszkańców, którzy je inicjują i zapraszają inne osoby do uczestnictwa. To sprawia, że działania, które prowadzą MAL-e, skupiają i integrują głównie lokalną społeczność.

Celem zadania jest wsparcie integracji społecznej osób z doświadczeniem migracji i uchodźctwa w minimum 5 (pięciu) warszawskich Miejscach Aktywności Lokalnej (MAL) oraz wsparcie MAL-i w komunikacji ze społecznościami cudzoziemskimi w Warszawie.

Oczekiwanym rezultatem jest nawiązanie trwałej współpracy wybranych MAL-i środowisk cudzoziemskich. Zadanie ma ponadto służyć promowaniu MAL-i w środowiskach cudzoziemskich jako miejsc, w których można skorzystać z bezpłatnej oferty i przestrzeni na rozwój swoich pasji i które pomagają w zaspokojeniu indywidualnych potrzeb społecznych.