null

relacje - Łąka kwietna na Okęciu [inicjatywa lokalna]

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.06.2021 10:00 - 26.06.2021 12:00
Łąka kwietna na Okęciu 2020
Autor: UD Włochy

Sąsiedzi i sąsiadki z Okęcia już po raz czwarty w ramach inicjatywy lokalnej zadbali o zieleń w swojej okolicy!

To jedna z incijatyw lokalnych, które wracają co roku! Mieszkańcy i mieszkanki Okęcia (Włochy) już od czterech lat wspólnie planują, sadzą, dbają i cieszą się zmianą otoczenia, wspólnej przestrzeni na lepsze. W ubiegłych latach posadzone zostały krzewy i drzewa na powierzchni około 200 m.kw. Wszystkie rośliny przyjęły się, a sąsiedzi sami o nie dbają, plewią, podlewają, przycinają.
 
W ramach tegorocznej inicjatywy lokalnej: spółdzielnia mieszkaniowa przygotawał teren, urząd przekazał nową ziemię i nasiona, mieszkańcy dorzucili swoje nasiona, posiali łakę kwietną oraz zaczęli o nią dbać.
 
Wspólne sianie łąki odbyło się w sobotę 26 czerwca na terenie między blokami ul. Strubiczów 1 i al. Krakowska 268.
 
Przez najbliższy rok będzie można spotkać tam mieszkańki i mieszkańców dogladajacych łaki kwietnej i planujących kolejne inicjatywy lokalne. Nie wstydź się podjść i się przyłaczyć.
 
Koordynatorem ds. inicjatywy lokalnej w dzielnicy Włochy jest Dariusz Ciesielski mail: dciesielski@um.warszawa.pl telefon 22 443 43 13
Plakat inicjatywy lokalnej łąka kwietna na Okęciu. Tekst wpisany w kształt żarówki. Tekst" 26.6. godz. 10. ul. Strubiczów 1/al. Krakowska 268"