null

Finał Dnia Sąsiada – przyjdź i podziel się swoim doświadczeniem!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwie kobiety dyskutują siedząc na leżaczkach w ogrodzie.
Autor: Maciej Ratuszny

Organizowałeś/aś w tym roku Dzień Sąsiada lub inne sąsiedzkie wydarzenie? Chcesz posłuchać innych i podzielić się swoim doświadczeniem lokalnego działania? 29 czerwca w Służewskim Domu Kultury spotkajmy się na Finale Dnia Sąsiada.

8 tygodni, ponad 60 wydarzeń w całej Warszawie, tysiące sąsiadów i sąsiadek. To skrótowy bilans tegorocznych warszawskich obchodów Dnia Sąsiada. To siła pomysłów, energii i zaangażowania sąsiadów i sąsiadek, organizacji i instytucji, którzy w ostatnich tygodniach organizowali lokalnie pikniki, garażówki, potańcówki, spacery.

Dzień Sąsiada to święto obchodzone na całym świecie. Chodzi w nim o wspólne spędzenie czasu przez sąsiadów. Miarą sukcesu nie jest liczba uczestników czy skala imprezy, ale dobra atmosfera spotkania. W ramach świętowania można spotkać się przy wspólnym stole, razem zadbać o osiedlową zieleń czy zorganizować sąsiedzką wyprzedaż garażową.

W Warszawie obchody Dnia Sąsiada trwają w tym roku od początku maja do końca czerwca. Do akcji od samego początku włączyli się nie tylko mieszkańcy i mieszkanki, ale i lokalne instytucje i organizacje. Pomysłów na sąsiedzkie świętowanie było niemal tyle co samych wydarzeń, ale idea wspólnego spotkania i poznania się przyświecała wszystkim wydarzeniom.

W środę 29 czerwca o godz. 18:00 spotykamy się w Służewskim Domu Kultury (ul. Bacha 15) by wspólnie porozmawiać o sukcesach i wyzwaniach związanych z organizowaniem sąsiedzkich spotkań.

Na spotkanie zapraszają koordynatorzy kampanii Dnia Sąsiada – Urząd m.st. Warszawy wraz z Fundacją Kulturotwórczą GRUPA W DZIAŁANIU, którzy przez ostatnie dwa miesiące wspierali organizatorów Dnia Sąsiada i prowadzili ogólnomiejską mapę wydarzeń.

Więcej informacji o tegorocznych obchodach Dnia Sąsiada znajdziesz na stronie: Dzień Sąsiada. 

Finał Dnia Sąsiada 2022
środa 29 czerwca o godz. 18.00

Służewski Dom Kultury
ul. Bacha 15, okolice stacji metra Służew
spotkanie otwarte

Grafika. W dolnej części rysunkowe kolorowe postacie wśród zieleni. Na górze napis: Finał Dnia Sąsiada 2022 środa 29 czerwca o godz. 18.00 Służewski Dom Kultury ul. J. S. Bacha 15

Sprawdź lokalizację na mapie