null

Organizujesz wydarzenie w plenerze? Podpowiadamy, jak to zrobić [warszawa.ngo.pl]

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzień Sąsiada w Kuchni Czerwony Rower. Sąsiedzi w ogrodzie na tyłach budynku. Na pierwszym planie kwiaty w doniczkach na półkach z drabiny.
Autor: Kuchnia Czerwony Rower

Przez cały maj w Warszawie świętujemy Dzień Sąsiada. Urząd m.st Warszawy i Fundacja Grupa w Działaniu zachęcają warszawiaków i warszawianki do organizowania wydarzeń dla swoich sąsiadów i sąsiadek. W serwisie warszawa.ngo.pl przyłączamy się do tej akcji i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę organizując wydarzenie w przestrzeni publicznej, a także – gdzie i czym się inspirować. Zachęcamy też do dzielenia się swoimi doświadczeniami!

Gdy myślisz o organizacji wydarzenia plenerowego - czy to małego pikniku dla sąsiadów z osiedla, czy większego festynu dla mieszańców dzielnicy - nie wystarczy Ci dobry pomysł. Trzeba pamiętać także o co najmniej kilku formalnościach, związanych np. z uzyskaniem zgody właściciela terenu. 

Przygotowując więc program takiego wydarzenia, warto od razu myśleć o koniecznych formalnościach oraz planować działania tak, aby uwzględniały potrzeby potencjalnych uczestników, ale też czas, dostępność i możliwości osób zaangażowanych w organizację. 

W maju w serwisie warszawa.ngo.pl będziemy podpowiadać, o czym warto pamiętać i na co zwracać uwagę, aby nasze wydarzenie mile zapisało się w pamięci wszystkich osób w nim biorących udział.

 

Czego się dowiecie?

W naszych majowych tekstach znajdziecie odpowiedzi na m.in. takie pytania: 

  • Gdzie szukać pomocy przy organizacji wydarzenia plenerowego?
  • Jak zgodnie z prawem i bezpiecznie zorganizować atrakcyjne wydarzenie sąsiedzkie?
  • Czy  piknik sąsiedzki muszę zgłaszać do urzędu?

I jeszcze kilka innych. 

Zachęcamy do śledzenia serwisu warszawa.ngo.pl

Podziel się swoją historią!

Przez cały maj w Warszawie świętujemy Dzień Sąsiada. Organizowanych jest wiele sąsiedzkich spotkań, pikników, festynów.  Pokażcie się! Zachęcamy, aby dodawać do serwisu warszawa.ngo.pl relacje z organizowanych przez Was wydarzeń. Wystarczy wejść na stronę moje.ngo.pl i poprzez dostępny tam formularz dodać krótki opis wydarzenia wraz z 2-3 zdjęciami. Zapraszamy!

 

Tekst pochodzi z serwisu warszawa.ngo.pl