null

Życzenia z okazji Dnia Sąsiada

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Rafał Trzaskowski
Autor: UM Warszawa

Z okazji obchodów Dnia Sąsiada Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski składa mieszkankom i mieszkańcom najlepsze sąsiedzkie życzenia.

Po_znajmy się! Sąsiadów i sąsiadki, których od lat znamy tylko “z widzenia” oraz tych, którzy w ostatnich tygodniach zamieszkali blisko nas.

Dzień Sąsiada to święto obchodzone na całym świecie. W Europie objęte jest patronatem Komisji Europejskiej. Chodzi w nim o wspólne spędzenie czasu przez sąsiadów. Miarą sukcesu nie jest liczba uczestników czy skala imprezy, ale dobra atmosfera spotkania.

W ramach świętowania można spotkać się przy wspólnym stole, razem zadbać o osiedlową zieleń czy zorganizować sąsiedzką wyprzedaż garażową. Co roku sąsiedzi w całej Warszawie inicjują takie lokalne spotkania.

Warszawskie obchody Dnia Sąsiada odbywają się w tym roku w maju i w czerwcu. Do ogólnomiejskiej mapy(otwiera się w nowej karcie) wydarzenie mogą zgłosić mieszkańcy, lokalne instytucje i organizacje, lokalny biznes, w tym kawiarnie czy spółdzielnie mieszkaniowe. Obecnie na mapie znajduje się kilkadziesiąt lokalnych wydarzeń. 

Na miejskiej stronie internetowej(otwiera się w nowej karcie) znaleźć można bazę podpowiedzi i inspiracji, jak zorganizować Dzień Sąsiada. Tych, którzy robią to po raz pierwszy lub chcą skonsultować swój pomysł, wspiera Fundacja Grupa w Działaniu(otwiera się w nowej karcie).