null

Dodatkowy nabór na Inicjatywy Sąsiedzkie dla Starej, Nowej Pragi i Kamionka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwóhc młodych mężczyzn gra na instrumentach, jeden na trąbce, drugi na akordeonie.
Autor: Fundacja Zwalcz Nudę

Do 20 sierpnia można zgłaszać swoje pomysły do ostatniego już naboru w ramach "Programu Wsparcia Inicjatyw Sąsiedzkich". Wybrane inicjatywy otrzymają dofinansowanie do 2000 zł, wsparcie merytoryczne i logistyczne.

Widzisz, że Twojej okolicy pojawia się coraz więcej śmieci i chciał(a)byś to zmienić? A może myślisz, że Tobie i Twoim sąsiad(k)om przydałaby się wspólna integracja podczas pikniku? Do 20 sierpnia możesz skorzystać ze wsparcia Fundacji Zwalcz Nudę i przekuć pomysł w prawdziwe działanie.

- Zgłoś się do nas aby uzyskać pomoc: logistyczną, merytoryczną i finansową. Pomożemy Wam zrealizować własną inicjatywę, skrzyknąć sąsiadów i przełamać pierwsze lody – często wystarczy zrobić pierwszy krok, a my chętnie Wam w tym wesprzemy. – zachęcają koordynatorzy konkursu..

Zgłaszane pomysły muszą dotyczyć terenu Starej Pragi, Nowej Pragi lub Kamionka.

Dotychczas w ramach programu prascy sąsiedzi i sąsiadki zrealizowali ponad 30 lokalnych projektów. Dzięki nim odbyły się m.in. międzypokoleniowe potańcówki, warsztaty ekologiczne, spotkania otwartego chóru, wspólnie tworzono ogrody sąsiedzkie, naprawiano rowery czy muzykowano.

U nas na prawym brzegu

Niebezpieczna, zapomniana, niewarta odwiedzenia? A może fascynująca, urokliwa i godząca wiele sprzeczności? Praga ma wiele twarzy, tak samo jak jej mieszkańcy. Tych, którzy są związani z prawą stroną Wisły od urodzenia oraz studentów czy młodych rodzin, które dopiero niedawno się tu przeprowadzili. Projekt Fundacji Zwalcz Nudę ma na celu zachęcenie każdej z tych grup, aby poczuli się na Pradze prawdziwie „u siebie”.

- Realizując projekt „U nas – na prawym brzegu” chcemy sprawić, by mieszkańcy Starej, Nowej Pragi i Kamionka poczuli się gospodarzami swojej dzielnicy, potrafili dostrzec bieżące problemy i nauczyli się na nie reagować. Chcemy, by mieszkańcy poczuli nie tylko związek z miejscem, w którym żyją, ale także czuli się za nie odpowiedzialni.- dodają organizatorzy.

„U nas – na prawym brzegu” to międzypokoleniowy projekt dedykowany mieszkańcom Starej Pragi, Nowej Pragi oraz Kamionka, czyli terenów objętych Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku. Projekt finansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

 

Interesują Cię działania lokalne? Szukasz wsparcia dla sąsiedzkich inicjatyw? Sprawdź, z jakich opcji możesz skorzystać.

Grafika przedstawiająca 5 postaci, w tym kobietę na wózku inwalidzkim, kibica, kobietę z dzieckiem i psem, seniora z akordeonem. Napis: Dodatkowy nabór do Programu Wsparcia Inicjatyw Sąsiedzkich. Do 20 sierpnia.