null

Warszawskie Dni Sąsiada. Dołącz do wspólnego świętowania!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika z tekstem: Sąsiadko! Sąsiedzie! Dzień dobry! Cześć! Warszawskie Dni Sąsiada
Warszawskie Dni Sąsiada 2021 | Autor: Fundacja Kulturotwórcza "Grupa w Działaniu".

Sąsiedzie! Sąsiadko! Dzień dobry! Cześć! Czasami wystarczy mały gest. Poznaj swojego sąsiada/kę i świętuj z nami Europejski Dzień Sąsiada!

Dzień Sąsiada to święto, które oficjalnie obchodzone jest na całym świecie. Najczęściej jest po prostu kameralnym spotkaniem w sąsiedzkim gronie. Na podwórku, na ulicy, w ogródku, przed blokiem albo na okolicznym skwerku. Można z tej okazji urządzić piknik, sąsiedzkiego grilla, gry i zabawy podwórkowe, akcję sadzenia kwiatów, wyprzedaż garażową czy wydarzenie kulturalne np. koncert lub wystawę zdjęć. Każde sąsiedztwo może obchodzić ten dzień tak jak chce – to w końcu Wasze święto!

Celem Dnia Sąsiada jest integracja mieszkańców.  Dlatego miarą sukcesu Dnia Sąsiada nie jest ilość uczestników, czy skala imprezy, ale jakość Waszego spotkania.

Dzień Sąsiada to największe święto społeczności lokalnych w Europie, objęte patronatem Komisji Europejskiej i wspierane przez Komitet Regionów. Zwyczajowo obchodzone jest w ostatni wtorek maja, ale świętować można w dowolnym monecie.

W maju i czerwcu 2021 zachęcamy do wspólnego świętowania.

Sprawdź, gdzie w tym roku świetować.

Polub na Facebooku profil Warszawa lokalnie i obserwuj jak mieszkańcy i mieszkanki świętują Dzień Sąsiada,a le i na co dzień zmieniają swoje najbliższe otoczenie!