null

Ruszyła rekrutacja na jesienną "Akademię Sąsiedzką"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Selfie grupowe, grupa kilku usmiechnietych osób, na pierwszym plani kobieta w różowym kapturze.
Autor: Fundacja Idylla

Planujesz działania lokalne, ale brakuje Ci wiedzy jak to dobrze robić? Chcesz poznać inne osoby z pomysłami na ożywienie swojej okolicy? Weź udział w Akademii Sąsiedzkiej! Rejestracja na bezpłatne zajęcia właśnie ruszyła.

Dobiega końca wiosenna edycja kursu "Akademia Sąsiedzka" organizowanego przez Fundację „Idylla”, przy współfinansowaniu m.st. Warszawy. Kurs skierowany był do osób, które planowały organizację działań sąsiedzkich w swojej okolicy, chciały aktywnie rozwijać swoją najbliższą okolicę, potrzebowały poszerzyć swoje kompetencje społeczne oraz wiedzę w zakresie technik animacji społeczności lokalnych.
 

Edycja jesienna

Wiosenna edycja Akademii Sąsiedzkiej dobiega już końca, ale ruszyły właśnie zapisy na edycję jesienną. Dlaczego warto skorzystać? Uczestnicy i uczestniczki wiosennej edycji zachęcają:

Bardzo przydatne szkolenie. Bardzo merytoryczna prowadząca, dysponująca ogromną wiedzą. Wszystkie tematy były przekazane w sposób ciekawy i przystępny.

Bardzo podobała mi się forma prowadzenia szkoleń. Zwłaszcza podczas pierwszego dnia organizacja organizująca Akademię Sąsiedzką zadbała w fajny sposób, aby wszyscy członkowie szkolenia zintegrowali się i poznali, co pozwoliło do nawiązania ciekawych kontaktów nawet osobom bardziej nieśmiałym.

Bardzo kreatywne zajęcia, dużo aktywizacji uczestników (dyskusje, prace zespołowe)

Do Akademii Sąsiedzkiej zgłaszać się mogą mieszkanki i mieszkańcy wszystkich dzielnic Warszawy. Zajęcia prowadzi prof. dr hab. Magdalena Szafranek.

Rejestracja przez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/QWUTZ3LNu9gtt8pJ8

 

Program

Czego dowiesz się podczas kursu:

1. Jak diagnozować lokalne problemy/potrzeby oraz zasoby. 

2. Poznasz techniki animacji społecznej, angażujące do wspólnego działania.

3. Jak prowadzić komunikację i promocję działań w lokalnej społeczności.

4. Poznasz miejskie narzędzia partycypacji.

5. Dowiesz się jakie są źródła finansowania działań lokalnych.

6. Jak prowadzić planowanie i ewaluacje działań.

 

Terminy kursu:

  • 19 października
  • 20 października
  • 26 października
  • 9 listopada
  • 24 listopada
  • 7 grudnia

Zajęcia odbywać się będą w godzinach: 9.00-16.00 w MAL-u Grójecka 109 (Ośrodek Kultury Ochoty), ul. Grójecka 109, 02-120 Warszawa.