null

Do 3 tys. zł na inicjatywy młodzieżowe!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Aleksandra Turzańska

Młodzi mają pasje, energię i pomysły, ale często brakuje im środków na realizację swoich inicjatyw. Dzięki wsparciu "Aktywnej Warszawskiej Młodzieży" dostaną wsparcie finansowe, ale i organizacyjne.

Moc pomysłów

Koncert, na który w ramach wejściówki trzeba było oddać elektrośmieci. Świąteczna książka kucharska z daniami planowanymi dla większych grup. Wyprawa 22 pociągami przez 5 krajów z noclegami, na które wydano... 0 zł. To tylko niektóre z inicjatyw zrealizowanych przez warszawską młodzież w ostatnich miesiącach dzięki wsparciu programu “Aktywna Warszawska Młodzież”.

Celem programu jest zachęcenie młodych do aktywności społecznej. Młodzież mająca ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu, chcąca rozwijać swoje zainteresowania i pasje dzięki programowi nie musi dzięki rezygnować z własnego rozwoju. Uczy się też myślenia projektowego –  planowania i pilnowania działań oraz budżetu.

Dla kogo wsparcie

O wsparcie organizacyjne i finansowe może ubiegać się młodzież ucząca się w Warszawie – uczniowie VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Wniosek może złożyć grupa min. 3 osób.

W ramach programu "Aktywna Warszawska Młodzież” projekty młodych wspiera 5 różnych organizacji pozarządowych:

  • Stowarzyszenie Q Zmianom w ramach projektu InQbator Q Działaniu – IV nabór trwa do 10 maja 2023 r. 
  • Fundacja ARTE w ramach projektu W Warszawie jest MOC – nabór ciągły trwa do 31 maja 2023 r.
  • Klub Inteligencji Katolickiej w ramach projektu Mam Pomysł – nabór ciągły trwa
  • Stowarzyszenie Harcerskie w ramach projektu Inicjatywy Młodzieżowe – nabory do ostatniego dnia każdego miesiąca
  • Oddział Warszawski PolskiegoTowarzystwa Fizycznego we współpracy z pracownikami Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu Ochota na naukę – nabór zakończony

Program “Aktywna Warszawska Młodzież” realizowany jest przy wsparciu Biura Edukacji m.st. Warszawy.

Chcesz wiedzieć więcej o działaniach Miasta na rzecz młodzież? Sprawdź stronę Młoda Warszawa i fanpage.

Masz pomysł na ciekawe działanie w swojej okolicy? Chcesz zorganizować spotkanie albo warsztaty dla swoich sąsiadów i sąsiadek? Zobacz jak ze wsparciem miasta przejść od pomysłu do realizacji!