null

"Pozwól mi działać, a zapamiętam. Stworzenie miejsca do doświadczeń i obserwacji przyrodniczych w ogrodzie Przedszkola nr 47 "Mali Artyści" ul. Krochmalna 1 w Warszawie"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Tytuł: „Pozwól mi działać, a zapamiętam. Stworzenie miejsca do doświadczeń i obserwacji przyrodniczych w ogrodzie Przedszkola  nr 47 „Mali Artyści” ul. Krochmalna 1 w Warszawie”

Dzielnica:  Wola

Cel: Umożliwienie dzieciom bezpośredniego i samodzielnego zdobywania wiedzy przyrodniczej poprzez obserwację i działanie z wykorzystaniem naturalnych środków dydaktycznych oraz rozwijanie umiejętności współdziałania z innymi na rzecz określonego celu.

Co zostało zrobione w ramach inicjatywy? W ogrodzie Przedszkola nr 47 „Mali Artyści” przy ul. Krochmalnej 1 powstało 6 poletek doświadczalnych, każde o innej specyfice: zakątek leśny, zakątek ziół, owocowy raj, łąka i jej barwy, zakątek kwiatowy, zakątek wiejski. Umożliwiły one dzieciom bezpośredni kontakt z przyrodą, obserwację i zrozumienie jej cykli, funkcjonowania szerszego ekosystemu oraz zagadnień z zakresu ochrony środowiska. Na zakończenie projektu zorganizowano otwarty piknik rodzinny (26 maja 2015 r.).

Strona www: http://www.wola.waw.pl/page/61,aktualnosci-.html?id=4839

Łączna wartość inicjatywy: 31826,74 zł (w tym wkład Miasta: 20104,90 zł – ok. 63 %)

Zdjęcia: Urząd Dzielnicy Wola

Zobacz galerię (4 zdjęć)