Samoobsługowe stacje naprawy rowerów


Responsive Image

Zepsuł ci się rower? Złapałeś gumę? Chcesz wyregulować siodełko lub hamulce? Samoobsługowe stacje napraw wyposażone w pompkę oraz zestaw kluczy pomogą w dokonaniu podstawowych napraw niezbędnych, żeby ruszyć w dalszą drogę.

W razie awarii roweru nie zawsze mamy przy sobie podstawowe narzędzia do niewielkiej ale koniecznej korekty. Co zrobić, jeśli jesteśmy daleko od domu, a w pobliżu nie ma serwisu rowerowego?

Samoobsługowe stacje napraw rowerów oferują zestaw narzędzi i pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów. W zależności od modelu stacji, możliwe jest też zawieszenie roweru w specjalnym uchwycie na czas naprawy. Korzystanie ze stacji jest całkowicie bezpłatne.

Lokalizacje stacji można sprawdzić m.in. w miejskim serwisie mapowym – mapa.um.warszawa.pl. Do mapy dodawana są zarówno stacje publiczne utrzymywane przez różne jednostki miejskie (np. Zarząd Dróg Miejskich czy urzędy dzielnic), jak i ogólnodostępne stacje znajdujące się na terenach prywatnych. Szacujemy, że łącznie tego typu punktów naprawczych jest w Warszawie ponad 250. Warto pamiętać też, że dodatkowo wszystkie stacje roweru publicznego Veturilo wyposażone są w samą pompkę rowerową.

Na okres od grudnia do lutego większość miejskich stacji (utrzymywanych przez ZDM) jest demontowana. Przechodzą w tym czasie gruntowny przegląd i niezbędną renowację przed ponownym montażem na wiosnę. Stacje są oczywiście serwisowane na bieżąco również przez resztę roku.

Uszkodzenia stacji prosimy zgłaszać za pomocą Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19 115.

Lista narzędzi

Każda stacja jest wyposażona w:

  • wkrętak­ krzyżowy 
  • płaski wkrętak TORX T25
  • klucz nastawny 
  • klucz płaski 8×10 mm
  • klucz płaski 13×15 mm
  • zestaw kluczy imbusowych w rękojeści 
  • łyżki do opon 
  • pompkę z adapterem na wszystkie zawory 
stacja napraw, widok od frontu, stojak na rower oraz narzędzia w obudowie
stacja napraw, zbliżenie na narzędzia w ochronnej obudowie
stacja napraw, bliżenie na instrukcję obsługi pompki
stacja napraw, zbliżenie na listę dostępnych narzędzi