Rowerowy Maj - informacje dla rodziców i opiekunów

Kobieta i dwoje dzieci z rowerami stoją przed przejściem dla pieszych

Rowerowy Maj jest kampanią, która promuje dojeżdżanie do placówek edukacyjnych – szkół i przedszkoli, w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze, rolkach, czy deskorolce.

Podczas kampanii uczniowie i przedszkolaki za każdy aktywny dojazd otrzymują jedną naklejkę do indywidualnego dzienniczka rowerowego, a drugą na wspólny plakat klasowy/grupowy. Taka forma grywalizacji wspiera wyrabianie zdrowych nawyków, ale też uczy współpracy i wzajemnego wspierania się w dążeniu do wspólnego celu.

Jako organizatorom zależy nam na budowaniu społeczności wokół Rowerowego Maja. Nauczyciele i pracownicy przedszkoli i szkół biorący aktywny udział w kampanii są podobnie jak rodzice przykładem dla jej najmłodszych uczestników. Jednak wiemy, że to również dzieci są niejednokrotnie przykładem i inspiracją dla swoich rodziców wykazując się ogromną determinacją w codziennym przyjeżdżaniu na zajęcia, nawet jeśli czasem wiąże się to z wcześniejszą pobudką. Dla nich takie aktywne podróże to duży krok w kierunku samodzielności.

Chcemy żeby wszyscy, którzy włączają się w kampanię oprócz dobrej zabawy, czuli, że wspólnie przez ten wyjątkowy miesiąc w roku robią coś dla siebie nawzajem, dla najbliższego otoczenia, ale też dla całego miasta. Zachęcamy, abyście Państwo, jako rodzice/opiekunowie włączali się w Rowerowy Maj towarzysząc dzieciom w porannych aktywnych podróżach do szkoły/przedszkola.

Najważniejsze informacje o kampanii

Materiały Zajrzyj do naszego informatora i obejrzyj filmy z dzieckiem.
O kampanii(otwiera się w nowej karcie) Poprzednie edycje, wyniki badania, wydarzenia towarzyszące
Nagrody(otwiera się w nowej karcie) Informacje o nagrodach grupowych i indywidualnych
Serwisy rowerowe(otwiera się w nowej karcie) Bezpłatny serwis dla uczestników kampanii

Co słychać w Rowerowym Maju?

Aktualności

  • Znaczek akcji Rowerowy Maj na dłoniach dziecięcych To będzie rekordowy Rowerowy Maj
    Ponownie został pobity rekord warszawskich szkół i przedszkoli, które zgłosiły się do akcji Rowerowy Maj. Niemal 180 tysięcy dzieci i nauczycieli z 501 warszawskich placówek weźmie w tym roku udział w kampanii promującej ruch i zdrowy tryb życia. To aż 70 proc. stołecznych szkół i przedszkoli. Akcję oficjalnie zainaugurował dziś na Pradze-Południe – wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 375 im. Orląt Lwowskich – prezydent Rafał Trzaskowski.
  • Dzieci na rowerze i hulajnodze. Pół tysiąca szkół i przedszkoli w Rowerowym Maju. Zakończyliśmy rejestrację
    Rejestracja do siódmej edycji warszawskiego Rowerowego Maja została zakończona. Nie zwolniliśmy tempa! W kampanii weźmie udział rekordowa liczba 501 placówek. To o 60 więcej niż przed rokiem.
  • Aktywnie nie tylko w maju
    Spytaliśmy uczniów warszawskich szkół podstawowych o to, jak najchętniej docieraliby na zajęcia. Najczęściej wskazywanym środkiem transportu jest... rower. Aż 78% uczniów do szkoły dociera aktywnie – głownie pieszo lub na dwóch kółkach.

Wyświetlanie 1 - 3 z 4 rezultatów.