null

Zmiany na ul. Powsińskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Roboty drogowe. Wykopy w pasie zieleni i obok chodnika. Miejsce pod przyszłą drogę dla rowerów.
 

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna roboty związane z budową drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Powsińskiej. Projekt zakłada duże zmiany w tym rejonie. W ramach prac wyremontowane zostaną chodniki, przebudowana będzie również sygnalizacja na kilku skrzyżowaniach. Zmiany odczują wszyscy uczestnicy ruchu. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Pierwsze roboty rozpoczęły się na ulicy Czerniakowskiej. Wykonawca – konsorcjum firm ADROG i EFEKT – przygotowuje teren pod budowę drogi dla rowerów oraz buduje tymczasowe przystanki autobusowe, na czas remontu stałych peronów.

Zmiany obejmą 2,5-kilometrowy odcinek ul. Czerniakowskiej i ul. Powsińskiej od Trasy Siekierkowskiej do ul. Nałęczowskiej. Na całej długości powstanie tu nowa droga dla rowerów (po zachodniej stronie jezdni, a pomiędzy Trasą Siekierkowską i ul. Gołkowską także po wschodniej stronie). Wzdłuż niej wyremontowane zostaną chodniki – zyskają nową nawierzchnię z płyt betonowych.

Przebudowa czeka 4 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na ul. Powsińskiej. Sygnalizacje przy ul. Idzikowskiego/Gołkowskiej, ul. św. Bonifacego, pętli Sadyba i ul. Nałęczowskiej/Augustówka zostaną zmodernizowane i przystosowanie do „zielonej fali”. Dodatkowo, na skrzyżowaniu z ul. św. Bonifacego pojawi się nowe przejście dla pieszych (na północnym wlocie Powsińskiej). Powstanie też zupełnie nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Okrężną (przy Skwerze Ormiańskim). Dzięki niej kierowcy będą mogli bezpiecznie skręcić w lewo lub przejechać przez ul. Powsińską, zaś piesi zyskają nowe przejście naziemne przez tę ulicę. Sygnalizacja będzie skoordynowana z sąsiednimi skrzyżowaniami.

Prace zaplanowane na ul. Powsińskiej to pierwszy etap. Zakończenie robót planowane jest w październiku. W przyszłym roku planowana jest ich kontynuacja na ul. Wiertniczej, do al. Wilanowskiej. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

 

Prace drogowe na ul. Powsińskiej. zdjęcie 1
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Prace drogowe na ul. Powsińskiej. zdjęcie 2
Prace drogowe na ul. Powsińskiej. zdjęcie 3
Prace drogowe na ul. Powsińskiej. zdjęcie 4