null

Zaprojektujemy przejazd pod Puławską

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Burmistrz Mokotowa Bogdan Olesiński i dyrektor ZDM Łukasz Puchalski prezentują projekt trasy pieszo-rowerowej pod ulicą Puławską.
 

Dobra wiadomość dla pieszych i rowerzystów na Ursynowie i Mokotowie. Obie dzielnice połączy wygodne przejście i przejazd pod ul. Puławską wzdłuż Potoku Służewieckiego, o co zabiegali mieszkańcy obu dzielnic. Do potrzeb niezmotoryzowanych dostosowany zostanie cały węzeł Wyścigi.

Dziś węzeł ten stanowi prawdziwą barierę dla pieszych i rowerzystów. Najkrótsze przejście wiedzie pod ul. Puławską, nieformalną ścieżką wzdłuż potoku Służewieckiego. Nieoświetlone i niebezpieczne przejście zostanie w przyszłym roku przebudowane, tak by powstała w nim osobna droga dla pieszych i rowerzystów. Koncepcja jej utworzenia została opracowana na zlecenie Urzędu Dzielnicy Mokotów i jest wynikiem konsultacji społecznych przeprowadzonych z mieszkańcami w IV kwartale 2015 roku. Dziś burmistrz dzielnicy Bogdan Olesiński przekazał ją na ręce dyrektora Zarządu Dróg Miejskich, Łukasza Puchalskiego.

Równocześnie ZDM ogłosił przetarg na wykonanie szczegółowej dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Zakłada ona budowę chodnika po północnej stronie potoku i drogi dla rowerów po południowej. Dodatkowo pojawi się oświetlenie i sygnalizacja alarmowa, ostrzegająca przed zbyt wysokim poziomem wody w potoku.

To nie koniec zmian w tym rejonie. Do potrzeb pieszych (szczególnie tych o ograniczonej mobilności) i rowerzystów dostosowany zostanie cały węzeł Wyścigi. Podziemne przejście dla pieszych pod ul. Puławską zyska wygodne pochylnie po obydwu stronach, pozwalające łatwo wjechać i zjechać do tunelu. Powstanie również dodatkowa rampa dla rowerów umożliwiająca wjazd na kładkę nad ul. Rzymowskiego.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 9 miesięcy na przygotowanie wszelkiej niezbędnej dokumentacji. Prace budowalne są zaplanowane na 2017 r. ZDM będzie się ubiegał o dofinansowanie znacznej części prac z funduszy Unii Europejskiej.