null

Zapraszamy na Wielki Warszawski Piknik Rowerowy 16 czerwca

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy na Wielki Warszawski Piknik Rowerowy, podczas którego podsumujemy kampanię Rowerowy Maj 2019. Piknik odbędzie się 16 czerwca na Plaży Wilanów.

Zapraszamy na Wielki Warszawski Piknik Rowerowy, podczas którego podsumujemy kampanię Rowerowy Maj 2019. Piknik odbędzie się 16 czerwca na Plaży Wilanów (na terenie znajdującym się u zbiegu al. Wilanowskiej, ul. Przyczółkowej i ul. Wiertniczej).

Rowerowy Maj odbywa się w Warszawie po raz czwarty i cieszy się ogromną popularnością. Do Rowerowego Maja placówki zgłaszają się same – tu nie ma przymusu, kampania ma zachęcać do ruchu i budzić pozytywne skojarzenia z mobilnością. W tym roku w kampanii wzięło udział 221 placówek, w tym 101 przedszkoli, które do zabawy zaprosiliśmy po raz pierwszy. Przedszkolaków i uczniów w tych placówkach było 85 tysięcy. Ostatecznie aktywność i czynny udział wykazało ponad 65 tysięcy dzieci.

Formuła kampanii przewiduje nagrody dla czterech najlepszych placówek w Warszawie:

  • najlepsze przedszkole – Przedszkole 35 (ul. Wojciecha Górskiego 1, w Śródmieściu)
  • szkołę podstawową małą (do 400 uczniów) - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 318 im. J.Ch.Andersena (ul. Leonida Teligi 3, na Ursynowie)
  • szkołę podstawową średnią (400-700 uczniów) – Szkoła Podstawowa im. Ks. Juliana Chrościckiego (ul. Przepiórki 16/18, we Włochach) – najlepsza w Warszawie
  • szkołę podstawową dużą (powyżej 700 uczniów, największa zgłoszona szkoła miała 1550 aktywnych uczniów). - Szkoła Podstawowa nr 356 im. R.Kaczorowskiego (ul. Głębocka 66 na Białołęce)

Nagrodami są m.in. budowa zadaszonego parkingu rowerowego, mobilne miasteczko ruchu drogowego czy komplety rowerów. Ponadto nagrody otrzymają najlepsze klasy w postaci zorganizowanych wycieczek lub warsztatów przekazanych przez naszych Partnerów. Najaktywniejsi uczniowie otrzymają dodatkowo drobne upominki. Planujemy ze sceny nagrodzić po jednej zwycięskiej placówce – szkole lub przedszkolu z każdej dzielnicy. Dla takiej klasy czy grupy wybraliśmy atrakcyjną wycieczkę. Będziemy wręczać symboliczne vouchery i dyplomy.

Wśród atrakcji na pikniku będą stoiska partnerów kampanii: zarówno miejskich, organizacji pozarządowych jak i podmiotów komercyjnych. Będą namioty m.in. Zarządu Zieleni, Warszawskiej Kranówki, kampanii Rower to Pojazd, Nextbike, Galerii Północnej, i Fundacji Legii. Dodatkowo planujemy atrakcje związane z rowerami: miasteczko Razem na Drodze, pumptruck, miniskatepark, konkursy i zawody sportowe, a także atrakcje dla młodszych: bańki, dmuchańce itd. W pobliżu pikniku odbywają się zawody kolarskie Lang Team, które również stanowią atrakcję dla naszych uczestników.

Sam piknik poprzedzony będzie wielkim wspólnym przejazdem, głównie rowerowym, jednak ze względu na to, że w Rowerowym Majo brały udział też dzieci na hulajnogach czy rolkach – dopuszczamy udział takich uczestników. Ruszamy o godzinie 10.00 spod Stadionu Narodowego. Dojazd na Plażę Wilanów planowany jest na ok. 11.15. Serdecznie zapraszam również do udziału w tym przejeździe. W czasie pikniku planujemy atrakcje dla dzieci i dorosłych. Przekazujemy plakat pikniku w załączeniu.

Plan pikniku

  • 10:00 – rusza przejazd (trasa ma 12 km)
  • ok. godz. 11.15 - rozpoczęcie pikniku na Plaży Wilanów
  • ok. godz. 12.00 – rozpoczęcie wręczania nagród (dla wszystkich dzielnic potrwa ok. 1,5h)
  • 16.00 – zakończenie pikniku