null

Zapraszamy na konferencję "Mobilna Warszawa, Zrównoważony Transport"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to zapoczątkowana przez Komisję Europejską w 2002 roku inicjatywa, której celem jest promocja ekologicznych form podróżowania. Tradycyjnie odbywa się on w dniach 16-22 września, a wieńczy go ogólnoświatowa akcja znana jako „Dzień bez samochodu”, która przypada na 22 września.

Podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu prowadzonych jest szereg działań promocyjnych i edukacyjnych, zachęcających do korzystania ze środków transportu zbiorowego, roweru, czy poruszania się pieszo. Ma to na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających z dążenia do zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność czasu i pieniędzy, poprawa zdrowia, bezpieczeństwa na drogach, lepsza jakość środowiska naturalnego, w tym poprawa jakości powietrza, możliwość tworzenia przyjaznej przestrzeni miejskiej dostępnej dla wszystkich, w końcu zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów.

Wśród innych atrakcji przygotowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa, w tym roku znalazła się także dedykowana konferencja pn. "Mobilna Warszawa, Zrównoważony Transport", która odbędzie się 16 września w Sali Rudniewa w Pałacu Kultury i Nauki. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, liczba miejsc jest ograniczona

Prezentacje będą przedstawiane w 3 blokach i dotyczyć będą zagadnień zrównoważonego transportu, rewitalizacji miast, uspokajania ruchu oraz zwiększania dostępności przestrzeni miejskiej. Aktywny udział wezmą prelegenci m.in. z Krakowa, Sopotu, Łodzi. Szczegółowy program zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9:00, prezentacje i panele dyskusyjne planowane są w godz. 10:00-15:30.

Zachęcamy Państwa do udziału w konferencji, licząc jednocześnie na to, że będzie to okazja do wymiany doświadczeń, zgłoszenia uwag i problemów, a przede wszystkim wspólnej dyskusji o przyszłym kształcie Warszawy i innych miast. Zapraszamy do zapisywania się na wydarzenie.