null

Zagłosuj na projekty w budżecie partycypacyjnym

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logotyp Budżetu Obywatelskiego. Koła zębate układające się w kształt Warszawy.

Od 20 do 30 czerwca wszyscy mieszkańcy Warszawy mogą wybrać, na co wydać 26 mln zł. Trwa głosowanie w I edycji budżetu partycypacyjnego. Polecamy Waszej uwadze szczególnie projekty związane z ruchem rowerowym i pieszym.

Warszawiacy wybierają spośród 1,5 tys. projektów podzielonych na dzielnice i podobszary. Każdy może poprzeć maksymalnie 5 projektów w wybranej przez siebie, jednej dzielnicy i obszarze. Głos można oddać przez internet na stronie https://wawa.zetwibo.pl, osobiście w siedzibie urzędu dzielnicy oraz pocztą, przesyłając formularz do urzędu. Glosowanie trwa do 30 czerwca, wyniki będą znane 15 lipca.

Wśród projektów zgłoszonych przez mieszkańców znalazło się bardzo wiele propozycji związanych z ruchem rowerowym i pieszym. Nowe pasy i kontrapasy rowerowe, odcinki dróg dla rowerów, uspokojenie ruchu i strefy tempo 30, przejścia dla pieszych, azyle itd. – to wszystko może zostać zrealizowane dzięki Waszemu poparciu już w 2015 r. Zestawienie najciekawszych projektów pieszych i rowerowych przygotowało Zielone Mazowsze na stronie http://www.budzet.zm.org.pl/