null

Wysockiego, Bazyliańska - nowe trasy w budowie

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Skrzyżowanie ulic Wysockiego i Bazyliańskiej na Targówku. Fragment projektu organizacji ruchu. Rysunek teczniczny w formie mapy. Widoczne nowe drogi i przejazdy rowerowe.

Rozpoczyna się budowa dróg rowerowych na ul. Wysockiego i Bazyliańskiej. Dzięki tej inwestycji powstanie szkielet sieci tras rowerowych na Bródnie.

To naturalna kontynuacja rozbudowy sieci rowerowej w tym rejonie Warszawy. W ubiegłym roku oddano do użytku drogę dla rowerów wzdłuż Trasy Toruńskiej wraz ze zjazdami w kierunku ul. Wysockiego. Teraz powstanie dalszy ciąg po obu stronach ul. Wysockiego do skrzyżowania z Bazyliańską.  Dalej na południe droga dla rowerów będzie biegła po wschodniej stronie jezdni i połączy się z istniejącym odcinkiem przy skrzyżowaniu z ul. Matki Teresy z Kalkuty i Odrowąża. Równocześnie wybudowana zostanie droga dla rowerów po południowej stronie ul. Bazyliańskiej, która połączy się z istniejącymi odcinkami na ul. Kondratowicza i Rembielińskiej. Łączna długość obu tras to ponad 2 km. Na większości odcinków droga dla rowerów będzie miała szerokość 3 m. Przy okazji wyremontowane zostaną chodniki – ułożymy nowe płyty betonowe 50x50 cm.

Na skrzyżowaniach ul. Wysockiego z Bazyliańską i Bartniczą oraz Bazyliańskiej z Ogińskiego Zarząd Dróg Miejskich już wcześniej wyremontował sygnalizację świetlną z uwzględnieniem przejazdów dla rowerów – dzięki czemu powstaną one na wszystkich wlotach tych skrzyżowań.

Prace na podstawie porozumienia z Zarządem Transportu Miejskiego za ok. 2 mln zł wykona Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Prace rozpoczną się w najbliższych dniach, na ich zakończenie wykonawca ma 120 dni.