null

Wypożycz rower towarowy

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Rząd towerów towarowych (trójkołowe, skrzyna z przodu) stojących pod siedzibą Zarządu Transportu Miejskiego. Przygląda im się grupa ludzi.

Wybierasz się na duże zakupy, potrzebujesz przetransportować dzieci albo remontujesz mieszkanie i musisz szybko przewieźć rzeczy i nie chcesz korzystać z samochodu? Zapewniamy ci nowe rozwiązanie – rower transportowy.

Miejsca w skrzyni ładunkowej rowerów transportowych na przewożone towary będzie sporo. Dopuszczalna masa wynosi 100 kg. Alternatywą jest jeszcze bagażnik, ale o nieco mniejszej ładowności – 80 kg. Dla dzieci przeznaczone są specjalne ławeczki (4 miejsca), można też w rowerze zamontować własny fotelik.

Rowery są udostępniane nieodpłatnie w  ściśle wyznaczonym czasie i miejscu. Proces wypożyczania wygląda następująco:

  • wysłanie maila z pytaniem o dostępność roweru na adres jednej z czterech wypożyczalni.
  • otrzymanie informacji o dostępności roweru.
  • w wypożyczalni: okazanie dokumentu tożsamości, pozostawienie numeru telefonu komórkowego, wskazanie planowanego czasu wypożyczenia (nie może przekraczać 24 godz.), przybliżonej trasy.
  • podpisanie protokołu wypożyczenia

Szczegółowe warunki wypożyczenia zostały sprecyzowane w regulaminie, który - wraz z protokołem wypożyczenia - jest dostępny poniżej.

To kolejna miejska oferta zachęcająca warszawiaków do przemieszczania się po mieście rowerem. W 2012 roku uruchomiliśmy system wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo. Z programu korzysta już blisko 200 tysięcy mieszkańców stolicy. Niedawno uruchomiliśmy bezpłatną wypożyczalnię rowerków dla dzieci w wieku 7-9 lat.

Załączniki: