null

Wrocławska zyska droge rowerową. W planie też odnowa chodnika i zieleń

Drukuj otwiera się w nowej karcie

<p>O drogę dla rowerów wzbogaci się ul. Wrocławska na odcinku od Widawskiej do Powstańców Śląskich. Właśnie podpisaliśmy umowę z wykonawcą, którego zadaniem będzie też remont ok. 150-metrowego fragmentu chodnika. Zostanie także nasadzona nowa zieleń, w tym drzewa.</p>

Ulica Wrocławska jest jedną z głównych ulic Bemowa. Nawierzchnia jezdni przeszła remont w 2015 r. Kolejne zmiany infrastrukturalne już niebawem.

Rowerowe rozwiązania

Właśnie podpisaliśmy umowę z wybranym w przetargu wykonawcą na realizację inwestycji, której głównym punktem jest budowa drogi rowerowej. Powstanie między jezdnią a chodnikiem po północno-wschodniej stronie ul. Wrocławskiej na odcinku od ul. Widawskiej do Powstańców Śląskich. Przy przejściu dla pieszych przy ul. Blatona utworzymy przejazd rowerowy oraz krótki łącznik do ul. ks. B. Markiewicza.

W ramach osobnej inwestycji na skrzyżowaniu Wrocławskiej z Powstańców Śląskich utworzymy dwa przejazdy rowerowe. Nieco zmienimy tam cykl pracy sygnalizacji świetlnej, aby uwzględniał nowe rozwiązania dla rowerzystów. Dzięki temu nowa trasa połączy się z istniejącym odcinkiem wzdłuż ul. Żołnierzy Wyklętych oraz istniejącym i planowanym na ul. Powstańców Śląskich.

Między jezdnią a wybudowaną drogą dla rowerów wzdłuż ul. Wrocławskiej zachowamy dotychczasową zieleń, którą uzupełnimy o nowe rośliny. Nasadzimy m.in. dziką różę, dereń biały i tawułę brzozolistną. Całość dopełni posadzenie sześciu klonów zwyczajnych.

Odnowimy chodnik

Inwestycja zakłada również remont chodnika po południowej stronie ul. Wrocławskiej. Zostanie odnowiony na odcinku od budynku Wrocławska 23B do przejścia przy ul. Blatona. Obecnie jest on w wielu miejscach pozapadany.

Oba zadania – na budowę ścieżki rowerowej i remont chodnika – zostały zgłoszone i wybrane przez mieszkańców do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Za pierwszym projektem zagłosowało 468 osób, za drugim – 385.

Wykonawca powinien zrealizować inwestycję do końca roku.