null

Widzisz porzucone Veturilo? Skorzystaj z aplikacji "Zgłoś rower"

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Aplikacja webowa „Zgłoś rower” – to proste i szybkie informowanie operatora systemu o znalezieniu porzuconego roweru Veturilo. Jest dostępna pod adresem www.zglosrower.pl.

To osoba zgłaszająca decyduje czy chce pozostać anonimowa, czy też pozostawi kontakt do siebie. Osobom, które wybiorą drugi wariant i zostawią swój numer telefonu, po odebraniu roweru, konto zostanie doładowane kwotą 5 zł. Dodatkowo nie jest konieczne podawanie adresu, gdzie znajduje się rower. Wystarczy skorzystać z opcji „Moja lokalizacja”, która automatycznie zapisze współrzędne porzuconego roweru.

– Widzimy, że wprowadzane przez nas sukcesywnie działania przeciwdziałające wandalizmom przynoszą bardzo dobre rezultaty. Przekłada się to na stopniową eliminację nadużyć w korzystaniu z rowerów. Zaczęliśmy od Warszawy i będziemy rozszerzać akcję na całą Polskę – powiedział Łukasz Dubieniecki dyrektor ds. Operacji i Utrzymania w Nextbike Polska.

Od początku czerwca zostało założonych 4750 blokad kont użytkowników systemu Veturilo w związku z nieprzestrzeganiem przez nich zapisów obowiązującego regulaminu. Niektórzy użytkownicy mają założone długotrwałe blokady kont. – Wszystkim nam zależy na dbaniu i pilnowaniu jakości publicznej własności. Rowery są dla wszystkich. Dlatego uruchomiliśmy specjalne patrole – codziennie zatrzymujemy osoby nielegalnie korzystające z rowerów. Dodatkowo dwie osoby zatrzymaliśmy na rowerach skradzionych – dodał Łukasz Dubieniecki. Konto może być zablokowane za pozostawienie roweru bez zabezpieczenia lub nieprawidłowy zwrot na stacji.

Na początku czerwca kontrolerzy terenowi Nextbike ujęli na gorącym uczynku sprawców zniszczeń warszawskich stacji elektrycznych. Zatrzymanym postawiono zarzuty. Także tuż przed wakacjami Nextbike odzyskał dwa rowery elektryczne skradzione w maju-czerwcu warte kilkanaście tysięcy złotych.