null

Warszawa świętowała finał Rowerowego Maja

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Grupa rowerzystów podczas przerwy w przejeździe

Niemal 700 uczniów, przedszkolaków i ich rodziców wzięło udział w przejeździe ulicami Warszawy w minioną niedzielę. Tak dużo nas jeszcze nie było! Wspólnie dojechaliśmy do Parku Bródnowskiego, by świętować ukończenie Rowerowego Maja, w którym wzięło udział 501 warszawskich szkół i przedszkoli.

Rowerowy Maj w Warszawie to kampania, bez której mieszkańcy stolicy nie wyobrażają już sobie wiosny. Po raz siódmy udało nam się namówić do aktywnych dojazdów placówki edukacyjne, których było aż o 60 więcej niż w 2023 roku. Przez cały maj dzieci, rodzice, opiekunowie oraz pracownicy szkół i przedszkoli dojeżdżali na zajęcia na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskorolkach. 111 tys. aktywnych uczestników wykręciło 2,5 miliona przejazdów.

Tradycyjny przejazd ulicami Warszawy

Wszyscy uczestnicy kampanii już od początku czerwca mogą realizować nagrody indywidualne u naszych partnerów okazując dzienniczki rowerowe z zebranymi naklejkami. Równolegle przyznajemy już nagrody grupowe i sukcesywnie wysyłamy te informacje do szkolnych i przedszkolnych koordynatorów.

Ale nagrody to nie jedyne atrakcje, które rokrocznie oferujemy w Rowerowym Maju. W miniony weekend zaprosiliśmy uczestników i wszystkich mieszkańców na wspólne świętowanie. Spotkaliśmy się o godzinie 11:30 przy Stadionie Narodowym, żeby po wspólnej tanecznej rozgrzewce ruszyć razem na Piknik w Parku Bródnowskim. Jechali mali i duzi, rolkarze i rowerzyści, a wszystkich było blisko 700. Wszyscy dzielnie kręcili mimo upalnej pogody. Nawet najmłodsi uczestnicy bez problemy pokonali blisko 10 kilometrową trasę. Dobra energia towarzyszyła nam aż do końca trasy, która zaprowadziła nas prosto na piknik.

Wielkie świętowanie

W tym roku gościliśmy na Targówku w Paru Bródnowskim. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli do wyboru wiele aktywności oferowanych przez Partnerów kampanii, a wśród nich warsztaty, gry, animacje plastyczne, strzelanie z łuku, robienie wianków, coctail bike i mnóstwo innych atrakcji. Uczestnicy mieli również możliwość przeserwisowania swoich rowerów.

Wydarzenie w Parku otworzyła Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Targówek Katarzyna Górska-Manczenko razem z Dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich, który jest organizatorem kampanii Rowerowy Maj w Warszawie. Na scenie wręczyliśmy nagrody dla placówek z najwyższą frekwencją w kampanii. Następnie rozstrzygnięty został konkurs na animacje poklatkową „Rowerowy Maj zmienia Warszawę”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika.

Po oficjalnej części był czas na liczne występy na scenie. Na początek Pro-Dance zaprosił wszystkich do wspólnej zumby, po której zaprezentowały się cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 275. Następnie na scenie można było zobaczyć dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 398: chór oraz grupę taneczną, odbył się pokaz Bohema House i Zumba Kids. Wystąpił również Tony Koniak, który zagrał na handpanie, a całość zamknęły gimnastyczki z Pałacu Młodzieży.

Kolejny Rowerowy Maj już za 321 dni

Jeszcze raz bardzo gratulujemy wszystkim uczestnikom kampanii! Dziękujemy również koordynatorom z placówek biorących udział w Rowerowym Maju. Wiemy, że organizacja takiego przedsięwzięcia w szkołach i przedszkolach bywa dużym wyzwaniem. Podziękowania kierujemy też do wszystkich rodziców i opiekunów zaangażowanych w dojazdy swoich pociech na zajęcia. Mamy nadzieję, że Wy również przekonaliście się, że aktywny dojazd to świetny sposób na poranne podróże do szkół i przedszkoli.

Choć kolejna kampania dopiero za rok to widzimy, że Rowerowy Maj nie skończył się z ostatnim dniem miesiąca i w czerwcu nadal jesteście aktywni. Tak trzymajcie!

Zobacz galerię (19 zdjęć />)