null

Veturilo w Rembertowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od soboty mieszkańcy Rembertowa będą mogli wypożyczyć w swojej dzielnicy rowery Veturilo. Do dyspozycji będzie siedem stacji i 105 rowerów.

Rowery można będzie wypożyczyć na stacjach Komandosów-Niedziałkowskiego, PKP Rembertów-Marsa, PKP Rembertów-Cyrulików, Niepołomicka-Chełmżyńska, Frontowa-Czerwonych Beretów, Rondo Fieldorfa ,,Nila’’ i Paderewskiego-Dziewanowska. Są one częścią systemu Veturilo, rowerem można więc będzie swobodnie podróżować w kierunku sąsiednich dzielnic – Pragi Południe, czy Targówka. Uruchomienie nowych stacji zostało zrealizowane dzięki środkom dzielnicy. „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się sprostać oczekiwaniom mieszkańców Rembertowa, tak jak zapowiadaliśmy do 30 września” – mówi Mieczysław Golónka, burmistrz Rembertowa.

Dzięki dzisiejszej rozbudowie system Veturilo liczy już ponad 370 stacji i 5400 rowerów. Można je wypożyczać w 17 z 18 dzielnic Warszawy. „Veturilo rozrasta się dzięki poszczególnym dzielnicom i współpracy z prywatnymi partnerami, którzy finansują uruchomienie kolejnych stacji. Wokół Warszawy powstają też kolejne kompatybilne z warszawskim systemy rowerowe. W przyszłym tygodniu uruchomimy kolejny taki system w Markach, do których również będzie można pojechać rowerem wypożyczonym w Rembertowie” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Veturilo bije wszelkie rekordy popularności. Od marca rowery wypożyczono już 5,6 milionów razy. To więcej niż w całym poprzednim sezonie! Od uruchomienia w 2012 roku w systemie zarejestrowało się już ponad 770 tysięcy warszawiaków i turystów.

W tym roku rowery Veturilo będzie można wypożyczać do końca listopada.