null

Veturilo w blokach startowych - za nami rozruch testowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

<p>W poniedziałek 1 marca tradycyjnie rozpocznie się kolejny sezon Warszawskiego Roweru Publicznego. W trakcie przerwy międzysezonowej rowery i wyposażenie stacji przeszły niezbędne naprawy. Od kilku dni trwa rozwożenie rowerów. Dziś zaś odbyły się ostatnie testy przed uruchomieniem wypożyczalni.</p>

W styczniu i w lutym pracownicy Zarządu Dróg Miejskich sukcesywnie kontrolowali stan techniczny rowerów Veturilo serwisowanych przez operatora. Łącznie sprawdziliśmy dokładnie 4725 rowerów, czyli wszystkie rowery, które wyjadą na miasto oraz 165 rowerów zapasowych. W uzasadnionych przypadkach nakazywaliśmy operatorowi ponowny serwis wybranych rowerów.

Z kolei dziś, czyli w czwartek 25 lutego, odbył się tzw. rozruch techniczny systemu z udziałem przedstawicieli ZDM oraz firmy Nextbike Polska. Sprawdzaliśmy działanie wszystkich elementów systemu, czyli stacji, terminali, rowerów, aplikacji mobilnej oraz wyposażenia dodatkowego (pompki przy stacjach).

Już w poniedziałek rowery będą ponownie dostępne dla warszawianek i warszawiaków. Tegoroczne Veturilo składać się będzie z 4560 rowerów, w tym 100 ze wspomaganiem elektrycznym oraz rowerków 60 dziecięcych, gotowych do wypożyczenia w w 316 stacjach (300 z rowerami tradycyjnymi, 10 ze wspomaganiem elektrycznym, 6 z rowerami dziecięcymi). Liczba wypożyczalni, choć wciąż znaczna, jest mniejsza niż przed rokiem. O zmianach szczegółowo informowaliśmy w osobnym komunikacie. Dodatkowo pulę rowerów i stacji zasilić mogą wypożyczalnie sfinansowane przez prywatne firmy i instytucje (np. parki biurowe lub centra handlowe). Cały czas trwa pozyskiwanie przez firmę Nextbike kolejnych partnerów do tego projektu.