null

ul. Idzikowskiego - umowa na budowę drogi dla rowerów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Podpisaliśmy umowę na budowę drogi dla rowerów na ulicy Idzikowskiego na Mokotowie (na odc. Sobieskiego - Piaseczyńska).

Nie ma wątpliwości, że taka droga jest potrzebna. Świadczą o tym chociażby wyraźne ślady na trawniku wykonane kołami jeżdżących tędy od lat rowerów. Przyda się, tym bardziej że w przyszłości planowane jest poprowadzenie ulicą Idzikowskiego trasy autobusów miejskich.

Projekt zakłada budowę asfaltowej dwukierunkowej drogi rowerowej o długości ok. kilometra po północnej stronie ulicy Idzikowskiego na odcinku od ulicy Sobieskiego do skrzyżowania z ulicą Piaseczyńską.

Od wschodu nowa trasa zostanie połączona z istniejącą drogą dla rowerów biegnącej wzdłuż ulicy Sobieskiego. Od zachodu w rejonie ulicy Piaseczyńskiej powstaną łączniki umożliwiające kontynuację jazdy po jezdni tam, gdzie droga dla rowerów dobiega końca. Pośrodku, na wysokości skrzyżowania z ulicą Imielińską, z myślą o ruchu lokalnym powstaną dodatkowo krótkie łączniki do nowej drogi rowerowej.

Wykonawcą będzie firma Mabau. Ma 60 dni na realizację powierzonego zadania. To realizacja projektu w ramach budżetu obywatelskiego, na który głosowało 2990 osób.

Docelowo przeanalizujemy również możliwości przystosowania do potrzeb rowerzystów spokojnego ciągu biegnącego od ulicy Piaseczyńskiej przez Park Arkadia do ulicy Zawrat. W ten sposób zostanie zapewniony dojazd rowerem do ulicy Puławskiej bez konieczności pokonywania skarpy ulicą o dużym natężeniu ruchu.

Sprawdź lokalizację na mapie