null

ul. Grenadierów - przetarg na budowę drogi dla rowerów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ogłosiliśmy przetarg na budowę drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Grenadierów na Pradze-Południe (na odcinku al. Stanów Zjednoczonych - Białowieska).

Dwukierunkowa droga rowerowa powstanie w całości po wschodniej stronie ulicy. Od północy połączy się z trasą wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Od południa połączy się z trasą wzdłuż ul. Ostrobramskiej, która obecnie urywa się na wysokości ul. Białowieskiej. 

Na jednokierunkowym fragmencie ulicy Majdańskiej zostanie wprawdzony kontraruch rowerowych, aby zapewnić jak najlepszy dojazd do nowej trasy. W miarę możliwości terenowych droga rowerowa będzie odseparowana od chodnika pasem zieleni.

Na krótkim fragmencie trasa zostanie przeprowadzona przez jezdnię serwisową obsługującą parking na wysokości bloków po adresami Majdańska 1-13. Zostanie on w tym celu gruntownie wyremontowany, aby zapewnić wystarczający komfort jazdy.

Inwestycja zakłada również:

  • wyznaczenie nowego wyposażonego w azyl przejścia dla pieszych na wysokości ul. Grenadierów 11 wraz z budową chodnika
  • budowę nowego wygodnego układu chodników w miejscu przedeptów w południowo-wschodnim narożniku skrzyżowania al. Stanów Zjednoczonych i ul. Grenadierów
  • remont części chodnika wzdłuż ulicy oraz 2 przystanków autobusowych - "Osiedle Majdańska" 03 i 04
  • wyznaczenie równoległych miejsc parkingowych w zatokach wzłuż jezdni - po części będą to nowe legalne miejsca, po części przeniesienie istniejącego parkowania z chodników, zmianie nie ulega zatoka do parkowania równoległego na wysokości ul. Grenadierów 13
  • remont nawierzchni parkingu po północnej stronie ul. Grenadierów - miejsca postojowe będą wykonane z wodoprzepuszczalnej ekokraty
  • nowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych

To realizacja projektu w ramach budżetu obywatelskiego, na który głosowały 584 osoby. Jego kształt został jednak zmieniony i dopracowany w porozumieniu z autorką. Zaproponowaliśmy ostatecznie budowę wydzielonej drogi dla rowerów zamiast pasów rowerowych na jezdni. Jak widać zakres został też rozszerzony o szereg dodatkowych prac, które uporządkują ruch i parkowanie w okolicy oraz będą służyć szerokiej grupie mieszkańców.

Sprawdź lokalizację na mapie