null

ul. Broniewskiego - przetarg na remont drogi dla rowerów

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Ogłosiliśmy przetarg na remont drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Broniewskiego na Żoliborzu (na odcinku Włościańska - Krasińskiego).

Nawierzchnia z kostki zostanie zastąpiona asfaltem. Odsetek asfaltowych tras rowerowych w Warszawie stale rośnie i na dziś wynosi ok. 73%.

Inwestycja zakłada również:

  • Wyprostowanie przebiegu drogi dla rowerów, która obecnie wije się jak wąż. Poprowadzono ją bowiem tak, aby omijała stojące w pasie ul. Broniewskiego słupy odprowadzające napowietrzną linię energetyczną od pobliskiej stacji elektroenergetycznej.
  • Konstrukcje zostały jednak już zdemontowane. Aktualnie kończy się usuwanie fundamentów, do których były przytwierdzone.
  • Remont fragmentu chodnika przy przystanku autobusowym „Sady Żoliborskie 02”.

To element pomysłu, na który w ramach Budżet obywatelski w Warszawie głosowało aż 31 046 mieszkańców. Składa się on z kilku części. Pozostałe również obejmują remonty chodników i dróg dla rowerów m.in. na ulicach Racławickiej i Grójeckiej. Na te prace również ogłosiliśmy już przetarg. Na oferty czekamy do 6 września. Prace chcemy przeprowadzić w tym roku.

To element pomysłu, na który głosowało aż 31 046 mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Składa się on z kilku części, obejmujących również remonty chodników i dróg dla rowerów m.in. na ulicach Grójeckiej i Racławickiej.

Sprawdź lokalizację na mapie