null

ul. Abrahama - umowa na wyznaczenie pasów rowerowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Podpisaliśmy umowę na wyznaczenie pasów rowerowych na ulicy Abrahama na Pradze-Południe (na całej długości, czyli na odcinku Bora-Komorowskiego - Fieldorfa).

Kształt projektu jest analogiczny jak zeszłorocznych zmian na ulicach Meissnera i Umińskiego, które również wchodzą w skład tzw. "obwodnicy" Gocławia. Na każdej jezdni pojawi się jednokierunkowy pas rowerowy.

Inwestycja zakłada również:

  • poprawę bezpieczeństwa na 10 przejściach dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej - wszystkie zostały wzięte pod lupę w ramach przeprowadzonego audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego nieosygnalizowanych przejść dla pieszych. Spośród nich aż 10 zostało ocenionych na 0, a jedno otrzymało 1 w 6-punktowej skali. Audytorzy zalecili m.in. zawężenie jezdni w ich rejonie do jednego pasa ruchu.
  • uporządkowanie parkowania - obecny przekrój obu jezdni ul. Abrahama jest dwupasmowy, ale prawe pasy niemal na całej długości są wykorzystywane kierowców do parkowania (na zdj.). Niektórzy zatrzymują auta tuż przed zebrami, ograniczając na nich widoczność. W ich obrębie utworzymy strefy wyłączone z ruchu.

W tym tygodniu podpisaliśmy umowę z warszawską firmą Adrog. Ma 120 dni na realizację powierzonego zadania.

To element realizacja projektu w ramach budżetu obywatelskiego, na który głosowało 719 osób. Jego pierwszą część stanowiły podobne zmiany w organizacji ruchu na ul. Umińskiego.

W ramach osobnego zamówienia wszystkie ulice wchodzące w skład "obwodnicy", czyli Abrahama oraz Meissnera, Umińskiego i Jugosłowiańska, zyskają też więcej zieleni. Łącznie pojawi się 208 drzew:

  • 39 na ul. Umińskiego
  • 81 na ul. Abrahama
  • 85 na ul. Meissnera
  • 3 na ul. Jugosłowiańskiej

Do tego ogrody deszczowe oraz kilkadziesiąt tysięcy bylin i krzewów. Na oferty w przetargu zieleń czekamy do 6 września.

Sprawdź lokalizację na mapie