null

Śniadanie na siodełku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika dekoracyjna.

Po raz kolejny warszawscy rowerzyści będą mogli zdrowo rozpocząć dzień. 13 maja organizujemy dla stołecznych cyklistów śniadania rowerowe.

 Poranny poczęstunek dla rowerzystów to część kampanii „Przesiądź się”, mającej na celu zachęcenie warszawiaków do codziennego poruszania się rowerem po mieście. Im więcej osób skorzysta z tej dobrej rady, tym mniej zanieczyszczone będzie powietrze, którym oddychamy. I tym mniejszy będzie hałas na warszawskich ulicach. A dzięki rowerowi codzienna podróż do pracy, szkoły czy na uczelni zamieni się w szybką, tanią, przyjemną i zdrową. 

Śniadania rowerowe odbędą się w środę 13 maja br. Rowerzyści już od godziny 7.00 będą mogli poczęstować się kanapkami, jabłkami oraz wodą mineralną. Z możliwości zjedzenia pożywnego i zdrowego śniadania, nawet bez zsiadania z rowerowego siodełka, będzie można skorzystać do godz. 10.00 (lub do wyczerpania zapasów kanapek, jabłek oraz wody).

Śniadania rowerowe zaplanowane zostały w sześciu miejscach:

  • dla Pragi Północ, Białołęki i Targówka: przy ZOO, od strony mostu Gdańskiego
  • dla Pragi Południe, Wawra, Rembertowa i Wesołej: przy rondzie Waszyngtona, od strony Stadionu Narodowego,
  • dla Śródmieścia południowego, Mokotowa, Ursynowa, Wilanowa: przy skrzyżowaniu Al. Ujazdowskich z ul. Piękną,
  • dla Ochoty, Włoch i Ursusa: na rogu ulic Banacha i Żwirki i Wigury, od strony parku
  • dla Woli i Bemowa: przy skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i al. Prymasa Tysiąclecia,
  • dla Żoliborza i Bielan: przy CH Arkadia, od strony ronda

A po takim posiłku z pewnością rowerzyści jeszcze chętniej dołączą do warszawskiej drużyny, która po raz drugi bierze udział w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej, która trwa do końca maja.

Podczas śniadań rowerowych odbędzie się także konkurs dla rowerzystów. Na każdym „Przystanku śniadanie” umieszczone zostanie jedno słowo, będące częścią hasła. Zadaniem konkursowiczów będzie zebranie wszystkich słów oraz wysłanie całego hasła na podany adres mailowy. Na zwycięzcę, który jako pierwszy wyśle prawidłowe hasło, czeka zestaw kolorowych gadżetów rowerowych (m.in. dzwonek i pokrowiec na siodełko).

Konkurs zostanie oficjalnie ogłoszony na profilu rowerowego pełnomocnika prezydenta Warszawy na facebooku.

 

Załączniki: