null

Ruszyła budowa drogi rowerowej na Wrocławskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

<p>Inaugurujemy nowy sezon budowlany. Wykonawca drogi dla rowerów na ul. Wrocławskiej na odcinku od Widawskiej do Powstańców Śląskich już rozpoczął realizację inwestycji, w tym także remont ok. 150-metrowego fragmentu chodnika. Zostanie też nasadzona nowa zieleń, w tym drzewa.</p>

Ulica Wrocławska to jedna z głównych ulic Bemowa. W 2015 r. wyremontowaliśmy nawierzchnię jezdni, teraz ruszyliśmy z kolejnymi zmianami infrastrukturalnymi.

Przede wszystkim wiążą się z budową drogi rowerowej. Powstanie między jezdnią a chodnikiem po północno-wschodniej stronie ul. Wrocławskiej na odcinku od ul. Widawskiej do ul. Powstańców Śląskich. Przy przejściu dla pieszych przy ul. Blatona zostanie utworzony przejazd rowerowy oraz krótki łącznik do ul. ks. B. Markiewicza.

Wykonawca (warszawska firma Planeta) w tym tygodniu rozstawił sprzęt i właśnie rozpoczął prace. Dotyczą nie tylko drogi dla rowerów – trwa wytyczanie śladu pod jej utworzenie – ale także drugiej części inwestycji. Chodzi o remont chodnika po południowej stronie ul. Wrocławskiej, który zostanie odnowiony na odcinku od budynku Wrocławska 23B do przejścia przy ul. Blatona. Po starych płytach chodnikowych nie ma już śladu, obecnie trwa przygotowywanie podłoża pod położenie nowych. Dzięki temu piesi zyskają komfort dojścia do pobliskich budynków i mieszczących się w nich m.in. sklepów.

Zadbamy także o tereny zielone. Między jezdnią a wybudowaną drogą dla rowerów wzdłuż ul. Wrocławskiej zachowamy dotychczasową zieleń, którą uzupełnimy o nowe rośliny. Nasadzimy m.in. dziką różę, dereń biały i tawułę brzozolistną. Całość dopełni posadzenie sześciu klonów zwyczajnych. Od razu też uspokajamy – te fragmenty zieleni, po których poruszają się pojazdy z budowy, po zakończeniu prac zostaną zrekultywowane.

Ale to nie wszystko. W ramach osobnej inwestycji na skrzyżowaniu Wrocławskiej z Powstańców Śląskich utworzymy dwa przejazdy rowerowe. Nieco zmienimy tam cykl pracy sygnalizacji świetlnej, aby uwzględniał nowe rozwiązania dla rowerzystów. Dzięki temu nowa trasa połączy się z istniejącym odcinkiem wzdłuż ul. Żołnierzy Wyklętych oraz istniejącym i planowanym na ul. Powstańców Śląskich.

Przypominamy, że oba zadania – na budowę – ścieżki rowerowej i remont chodnika – zostały zgłoszone i wybrane przez mieszkańców do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Za pierwszym projektem zagłosowało 468 osób, za drugim – 385.

Zgodnie z umową z wykonawcą, prace powinny zakończyć się 10 maja.