null

Rusza bezpłatny Miejski Serwis Rowerowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Serwisant rowerowy pochyla się nad rowerem.

22 czerwca br. ruszył po raz kolejny bezpłatny Miejski Serwis Rowerowy, który funkcjonować będzie przez wszystkie weekendy wakacji oraz dodatkowo w dniu 15 sierpnia.

W ubiegłym roku serwisanci MSR naprawili ponad 600 rowerów, w tym roku akcji przyświeca hasło NAPRAWIAJ – NIE WYRZUCAJ. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na współczesne problemy z gospodarką zasobami naturalnymi oraz odpadami.

Serwis będzie służył mieszkańcom Warszawy pomocą w bieżących naprawach i przeglądach rowerów oraz udzielał porad w zakresie codziennej ich obsługi i wykrywania usterek. W Serwisie będzie można m.in.:

  • dokonać kontroli i regulacji roweru,
  • sprawdzić i uzupełnić ciśnienie w kołach,
  • załatać lub wymienić dętkę,
  • wyregulować wysokość siodełka lub kierownicy,
  •  wyregulować hamulce i przerzutki czy też
  • zamontować akcesoria rowerowe.

Celem MSR jest promowanie korzystania z rowerów, jako wygodnej i prozdrowotnej formy transportu oraz rekreacji w mieście. Szczególnym zadaniem MSR jest zwrócenie uwagi na właściwy stan techniczny rowerów mający wpływ na bezpieczeństwo ruchu. Projekt koordynuje Biuro Mobilności i Transportu. W serwisie dostępne będą materiały związane z kampanią społeczno-edukacyjną "Rower to pojazd" prowadzoną przez Zarząd Dróg Miejskich.

Do końca sezonu serwis będzie działał przy skrzyżowaniu ulic Ząbkowskiej i Targowej w ramach projektu "Otwarta Ząbkowska".

Zobacz galerię (6 zdjęć)

Załączniki: