null

Rozpoczynamy zapisy na Rowerowy Maj 2018!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Mnóstwo rowerów i hulajnóg przypiętych do stojaków pod szkołą. Na pierwszym planie plecaki uczniów.

Rozpoczynamy przygotowania do trzeciej warszawskiej edycji kampanii Rowerowy Maj. W poprzedniej edycji wzięło udział ponad 43 tysiące uczniów z 83 stołecznych szkół podstawowych. Kampania jest świetną okazją do edukowania przez zabawę. Jej celem jest bowiem dostarczanie radości i zdrowej rywalizacji, ale także wyrabianie dobrych nawyków i pokazywanie dobrych manier na drodze.

Szkoły chętne do udziału w akcji mogą się już zgłaszać za pomocą specjalnego formularza rejestracyjnego. Wypełnienie formularza przez zainteresowane placówki pomoże nam oszacować skalę zbliżającej się akcji i przygotować się do niej jak najlepiej. Dlatego choć na zgłoszenia czekamy do 16 lutego to prosimy o zadeklarowanie chęci udziału bez zbędnej zwłoki.

 Jak to działa?

Zachęcamy żeby we wszystkie majowe dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. To nierzadko wyzwanie, zarówno dla uczniów jak i spieszących się zwykle rodziców. Jednak zapał dzieciaków sprawia, że trudno im odmówić. W maju 2017 r. uczniowie z 83 stołecznych placówek dotarli w ten sposób w maju do szkoły aż 838 872  razy. Jest to blisko cztery razy więcej przejazdów niż jeszcze w pierwszej edycji, w której brało udział 55 szkół. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem ostatniej edycji akcji.

Za każdy dojazd uczeń otrzymuje naklejki – jedną przykleja na plakat wiszący w klasie, drugą do swojego dzienniczka. Im więcej przejazdów, tym fajniejsze nagrody. Indywidualne i grupowe – nagrodzimy każdego za jego własne przejazdy, najlepszą klasę w każdej szkole i trzy najlepsze szkoły w mieście. Nie ma tu przegranych!

Kiedy?

Zabawa i zdrowa rywalizacja w ramach akcji trwać będzie przez cały maj 2018. Wcześniej planujemy szkolenia dla szkolnych koordynatorów kampanii oraz warsztaty edukacyjne dla uczniów. O szczegółach będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Śledźcie nasze wiadomości tutaj i na naszym profilu na Facebooku.