null

Rowerowy Maj dla klimatu – powrót z przytupem

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zamknęliśmy zapisy do warszawskiej edycji kampanii Rowerowy Maj. Dwuletnia przerwa nie ostudziła zapału szkół i przedszkoli. Zgłosiło się aż 340 placówek. Tak wielu zgłoszeń jeszcze nie było w historii Rowerowego Maja.

Rowerowy Maj wraca po dwuletniej przerwie. Wiele szkół i przedszkoli zgłaszało nam, że oczekują na powrót kampanii do stolicy. Wiele z nich decydowało się na oddolne inicjatywy na wzór kampanii więc wiedzieliśmy, że chętnych do udziału może być w tym roku dużo. Jednak nawet dla nas ostateczna liczba placówek okazała się ogromnym zaskoczeniem. Swój udział zgłosiło aż 340 szkół i przedszkoli, a to oznacza, że maj w tym roku może okazać się najaktywniejszym z dotychczasowych.

W czwartej edycji kampanii Warszawa po raz pierwszy zaprosiła do udziału przedszkola. Było ich wtedy 101. Tym razem będzie aż 185. To ogromny potencjał i szansa na zaszczepienie idei aktywnych podróży wśród najmłodszych. Łączna liczba uczniów i przedszkolaków przekroczy w tym roku 111 tysięcy.

Rowery zadbają o klimat...

Tegoroczna edycja Rowerowego Maja odbywa się pod hasłem „dla klimatu”. Chcemy w ten sposób zwiększać wiedzę na temat wpływu poszczególnych rodzajów transportu na środowisko. Pragniemy również pokazać, że podczas codziennych dojazdów do szkoły czy przedszkola można zadbać o klimat, jeśli tylko wspólnie wyrobimy w sobie dobre nawyki. W tym celu zarówno w czasie przygotowań do kampanii, w jej trakcie, jak i po zakończeniu będziemy podkreślać znaczenie indywidualnych wyborów transportowych na poziom zanieczyszczenia powietrza.

...a my zadbamy o rowery i bezpieczeństwo

W tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj zaprosimy chętne klasy do udziału w praktycznych warsztatach doszkalających z jazdy na rowerze. Mają one za zadanie ośmielić najmłodszych posiadaczy karty rowerowej do poruszania się jednośladem oraz przygotować do bezpiecznej jazdy w ruchu miejskim.

Ponadto w kwietniu, maju i czerwcu uczniowie i nauczyciele będą mieli okazję skorzystać z mobilnych serwisów rowerowych. W wybranych placówkach zagości ekipa serwisantów, którzy zadbają o jednoślady dokonując przeglądów i realizując drobne naprawy.

Webinaria dla nauczycieli

Maj przyniesie również dodatkowe atrakcje dla nauczycieli. Trwają przygotowania webinariów, podczas których nauczyciele szkolni i przedszkolni będą mieli okazję na poszerzenie swoich kompetencji oraz podjęcie dyskusji na tematy związane z kampanią. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

Kampanię zakończy piknik ekologiczny

W czerwcu zaprosimy uczestników kampanii do udziału w pikniku ekologicznym, który odbędzie się na zielonych terenach otaczających Pawilon Edukacyjny „Kamień”. Pojedziemy na niego wspólnie, w ramach wielkiego przejazdu rowerowego ulicami Warszawy. Na pikniku wręczymy nagrody dla najaktywniejszych placówek oraz zapewnimy liczne atrakcje dla najmłodszych.

Dziękujemy wszystkim zgłoszenia i zachęcamy do udziału w dodatkowych wydarzeniach. Aby być na bieżącą zachęcamy do śledzenia naszej strony na Facebooku fb.com/RowerowyMajWarszaw