null

Rowerowy Start w Warszawie już 22 kwietnia

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Piknik plenerowy. Dużo zaparkowanych rowerów. Ludzie rozmawiający ze sobą. W tle trybuna stadionu sportowego.
 

Rowerem można jeździć po mieście praktycznie przez cały rok. Tych, którzy jeszcze nie przekonali się do tego środka transportu, będziemy zachęcać do przesiadki. Na początek zapraszamy na „Rowerowy Start” – organizowany wraz z Warszawską Masą Krytyczną wspólny przejazd rowerem po ulicach Warszawy, zakończony piknikiem pełnym rowerowych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To wszystko już w sobotę, 22 kwietnia.

Rowerowy Maj to akcja, która powstała cztery lata temu w Gdańsku. Jest ona znakomitą okazją do edukowania najmłodszych przez zabawę, dostarczania radości i pokazywania dobrych manier na drodze. Przez cały maj uczniowie z 83 warszawskich szkół podstawowych będą dojeżdżali do szkoły w aktywny sposób. Dlatego też zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w przejeździe i pikniku. Będzie to znakomita okazja do przejechania się po raz pierwszy głównymi ulicami stolicy na rowerze. Podczas przejazdu drogi zostaną zamknięte i będą dostępne wyłącznie dla rowerzystów. Przejazd rozpocznie się o godzinie 12 na placu Zamkowym, planowo potrwa ok 2 godzin, do pokonania będzie około 15 kilometrów (trasa przejazdu na dole).

Po przejechaniu trasy, na uczestników będzie czekał piknik rowerowy przy Parku Fontann. Na miejscu wystawią się partnerzy kampanii Rowerowy Maj Warszawa i ECC (Europejska Rywalizacja Rowerowa Warszawa), w której Warszawa wystartuje po raz kolejny. ECC jest największą rowerową rywalizacją, w której biorą udział mieszkańcy miast. Celem rywalizacji jest promocja roweru jako zdrowego środka transportu oraz popularyzacja jazdy na rowerze. Pod uwagę będą brane przejazdy zarejestrowane w aplikacji Naviki w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli najczęściej podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina, teatru itp.

Podczas pikniku, w namiocie ZDM dla pierwszych 500 osób, które zarejestrują się w aplikacji Naviki i dołączą do drużyny Warszawa, przekażemy pakiety startowe, zawierające rowerowe gadżety ZDM oraz ufundowane przez partnerów i sponsorów.

Harmonogram wydarzenia:

  • 11:30 – 12:00 – zbiórka na placu Zamkowym 
  • 12:00 – start przejazdu ulicami Warszawy
  • 14:00 – dojazd pod Park Fontann
  • 17:00 – zakończenie pikniku 

Trasa przejazdu:

Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo de Gaulle’a, Aleje Jerozolimskie, wiadukt i most Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, aleja Zieleniecka, Targowa, Aleja Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, plac Bankowy, Leszno, Okopowa, Stawki, Muranowska, Konwiktorska, Sanguszki, Rybaki

Link do mapy interaktywnej: www.traseo.pl/trasa/rowerowy-start