null

Rowerem na Służewiec

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ulica Rzymowskiego. Na pierwszym planie chodnik, w tle droga dla rowerów.

Podpisaliśmy umowę na budowę dróg rowerowych na ul. Rzymowskiego. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

To jedna z kilku dużych inwestycji rowerowych, jakie planujemy tej jesieni. Po jej zakończeniu ul. Rzymowskiego bardzo się zmieni. Po obu stronach ulicy powstaną drogi dla rowerów o szerokości 2 m, oddzielone od chodnika opaską o szer. 50 cm. Po stronie północnej droga dla rowerów połączy zjazd z kładki przy ul. Cybernetyki z istniejącą drogą rowerową na ul. Modzelewskiego; dalej dla rowerzystów i pieszych pozostanie wspólny ciąg aż do pętli tramwajowej.

Po stronie południowej powstanie droga rowerowa od ul. Cybernetyki aż zbiegu ul. Puławskiej z al. Wyścigową. W rejonie węzła wyścigi tymczasowo powstanie wspólny ciąg pieszo-rowerowy. Docelowe rozwiązanie, wraz z przebudową węzła, wykonamy w ramach budowy drogi rowerowej na ul. Puławskiej w ciągu 2 najbliższych lat. Już teraz będzie jednak możliwe dotarcie tędy z Ursynowa na Służewiec.

Rozpoczynająca się w najbliższych tygodniach inwestycja obejmuje nie tylko infrastrukturę rowerową. Wymienimy także chodniki wzdłuż całej ulicy, a także na skrzyżowaniu z ul. Gotarda (gdzie równocześnie powstaną przejazdy dla rowerów). Nową nawierzchnię zyskają także przystanki autobusowe. Budowa będzie się wiązała z wycinką kilkunastu drzew i wielu krzewów – dlatego w ich miejsce posadzimy 30 nowych drzew (głogi, klony i lipy) oraz ponad 1,5 tys. krzewów (dereń, irga, róża).

Drogi dla rowerów wybuduje firma FAL-BRUK, która zaoferowała wykonanie prac za niecałe 2 mln zł. Prace mają się zakończyć nie później niż w połowie grudnia.