null

Rowerem na Marsa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zakończyła się budowa wyczekiwanej przez mieszkańców Rembertowa drogi dla rowerów na ul. Marsa. Długość nowej trasy to 2 km. Dzięki niej powstał rowerowy korytarz łączący Rembertów ze Śródmieściem.

Nowa trasa została wybudowana na odcinku od ul. Żołnierskiej do ul. Furgalskiego „Wyrwy” (d. Ilskiego). Poza drogą rowerową, wykonany został też remont przystanków autobusowych i chodników oraz nowe zagospodarowanie zieleni. Inwestycja objęła także budowę rowów odwadniających oraz przepompowni wód deszczowych, które zapewnią prawidłowe odwodnienie całej ulicy. Umowa z wykonawcą przewidywała zakończenie całej inwestycji do końca listopada. Oddanie trasy do użytku już w sierpniu oznacza, że prace udało się skończyć zdecydowanie przed czasem.

Inwestycja połączyła Rembertów ze stołeczną siecią tras rowerowych – ulicą Marsa można dotrzeć do Trasy Siekierkowskiej, a także do nowych dróg dla rowerów wzdłuż ul. Ostrobramskiej, al. Stanów Zjednoczonych i na moście Łazienkowskim.

Budowa tego odcinka jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W ramach projektu Rozwój sieci tras rowerowych Warszawy w ramach ZIT WOF – etap I realizujemy 19 zadań inwestycyjnych na łączną kwotę 110 049 204,74 zł, z czego 71 592 114,14 zł dofinansuje Unia Europejska. Łączna długość realizowanych tras wynosi 73,4 km. Realizacja inwestycji była możliwa również dzięki współpracy ZDM z urzędem dzielnicy Rembertów, który wykonał koncepcję przebiegu trasy, a także Radą Warszawy, która przyznała środki na budowę.

To nie koniec zmian w tym rejonie. Obecnie powstaje droga rowerowa wzdłuż wschodniej jezdni ul. Żołnierskiej (od ul. Marsa do granicy miasta). Prace prowadzi Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w ramach większej inwestycji.

Zobacz galerię (12 zdjęć)