null

Rowerem do szkoły w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie z dziećmi w szkole. Mężczyzna przekazuje spakowane w torby pakiety gadżetów dla uczniów, którzy przyjechali rowerem.

Dojazd do szkoły stanowi codzienne wyzwanie logistyczne dla tysięcy warszawskich rodzin. Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu postanowiliśmy symbolicznie wynagrodzić dzieci, które wybierają najbardziej ekologiczny i najzdrowszy środek transportu, czyli rower.

W dniach 17-19 września rano w godzinach 7:20-8:00 przedstawiciele zespołu Pełnomocnika Prezydenta ds. komunikacji rowerowej dziękowali dzieciom, które wybrały rower, rozdając akcesoria rowerowe oraz materiały edukacyjne w trzech warszawskich podstawówkach:

  • przy ul. Leśnej Polanki na Białołęce,
  • ul. Braci Załuskich na Żoliborzu,
  • ul. Kruczkowskiego w Śródmieściu.

Przed każdą z tych szkół stoją stojaki rowerowe, przekazane władzom dzielnicy przez Zarząd Transportu Miejskiego. Stojaki są intensywnie wykorzystywane, o czym przekonaliśmy się na własne oczy.

Mamy nadzieję, że ta akcja wzmocni motywację uczniów (i rodziców oraz nauczycieli) do codziennego korzystania z roweru, jako środka transportu do szkoły i nie tylko. Podobne działania skierowane na edukację w dziedzinie komunikacji rowerowej i zrównoważonego transportu planujemy prowadzić także w przyszłości. Zapraszamy przedstawicieli zainteresowanych warszawskich szkół i placówek oświatowych do kontaktu z nami pod adresem e-mail: rowery@um.warszawa.pl.

Rowery w dużej liczbie przypięte na dziedzińcu przed szkołą.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Dzieci wjeżdżające licznie na rowerach do szkoły.
Przekazywanie pakietów gadżetów uczniom. Torby materiałowe na stole. Ludzie zgromadzeni przy stole.